170.9
Питання/Тема
Надміру витрачені кошти
...

...

Згідно з пунктом 170.9 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), кошти, отримані працівником на відрядження та неповернені в установлені строки, вважаються надміру витраченими й підлягають обкладенню податком на доходи фізичної особи (далі – ПДФО).

В цьому випадку строк, який установлений для повернення коштів, які були отримані працівником на відрядження, визначений  у підпункті а) підпункту 170.9.2 Кодексу, а саме до закінчення п'ятого банківського дня, що настає за днем, у якому працівник завершив таке відрядження або завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи, що видала кошти під звіт.

Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, подається за формою, затвердженою Наказом Міністерства фінансів України від 28.09.2015 № 841 «Про затвердження форми Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядку його складання» (далі – Наказ). Відповідно до пункту 3 Наказу звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт (далі – Звіт), подається до закінчення п'ятого банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку завершує таке відрядження або завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок податкового агента платника податку, що надав кошти під звіт.

За наявності надміру витрачених коштів така сума повертається платником податку в касу або зараховується на банківський рахунок особи, що їх видала, до або при поданні зазначеного Звіту.                 

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Інформація про документ
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію