170.4. Оподаткування процентів.
Редакції документа
Питання/Тема
Чи підлягають оподаткуванню проценти за субординованим боргом?
...

...

Цікавим є питання визначення природи процентів за субординованим боргом банку для цілей оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Статтею 2 Закону України «Про банки і банківську діяльність» від 07.12.00 р. № 2121-III визначено поняття вкладу (депозиту), яким є кошти в готівковій або у безготівковій формі, у валюті України або в іноземній валюті, які розміщені клієнтами на їх іменних рахунках у банку на договірних засадах на визначений строк зберігання або без зазначення такого строку і підлягають виплаті вкладнику відповідно до законодавства України та умов договору.

Відповідно до абзацу 1 пункту 4 частини 3 статті 30 Закону України «Про банки та банківську діяльність», субординованим боргом є звичайні незабезпечені банком боргові капітальні інструменти, які за умовою договору не можуть бути забрані з банку раніше 5 років, а у випадку банкрутства чи ліквідації повертаються інвестору після погашення претензій всіх інших кредиторів. При цьому сума субординованого боргу, включеного у капітал, щорічно зменшується на 20 відсотків її первинного розміру протягом п'яти останніх років дії договору.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію