170.11. Оподаткування іноземних доходів.
Редакції документа
Питання/Тема
Чи може дохід від інвестиційного активу визнаватися іноземним та оподатковуватися без вирахування витрат на придбання такого активу?
...

...

На практиці зустрічаються випадки, коли на дохід, отриманий з джерела за межами України, мають застосовуватися додатково і спеціальні норми щодо оподаткування податком на доходи, наприклад, норми щодо інвестиційного прибутку. У такому випадку перед правозастосовчим органом постає необхідність вибору між двома спеціальними нормами: пункту 170.2 та пункту 170.11 ПК України. За пунктом 56.21 ПК України, така суперечність має вирішуватися на користь платника: якщо внаслідок застосування норми про іноземний дохід сума ПДФО менша, ніж внаслідок застосування іншої норми, мають застосовуватися саме положення про іноземний дохід. В більшості ж випадків ситуація призводить до протилежного результату. Попри чіткість положення про усунення колізій в податковому законодавстві, судова практика з цього питання неоднозначна.

Окружний адміністративний суд міста Києва, розглядаючи таку справу, керувався саме пунктом 56.21 ПК України, зазначивши в постанові від 18 вересня 2013 року у справі №826/11836/13-а (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/35136617):

«… позивачем вірно та згідно з правилами п. 170.2 ст. 170 ПК вівся окремий облік операцій з інвестиційними активами та визначався загальний фінансовий результат операцій з інвестиційними активами.

Щодо заперечень відповідача про порушення позивачем пп. 14.1.55 п. 14.1 ст. 14, пп. 163.1.3 п. 163.1 ст. 163, пп. 170.11 ст. 170 ПК та необхідність оподаткування доходу від відчуження інвестиційного активу в сумі 4538262,80 грн. за правилами оподаткування іноземних доходів, то зміст положень п. 170.2 ст. 170 ПК не містить обмежень чи заборон щодо відображення резидентом в окремому обліку операцій з інвестиційними активами та врахування при визначенні інвестиційного прибутку доходу від відчуження інвестиційного активу, отриманого від нерезидента, у зв'язку з чим суд не вбачає достатніх підстав для висновку про невірне відображення в податковому обліку спірної суми доходу.

Читати детальніше
close icon
Інформація про документ
Актуально з:
28.12.2014
Елемент податку:
  • Платник податку
  • Об'єкт оподаткування
  • База оподаткування
  • Ставка податку
  • Порядок обчислення податку
  • Строк та порядок сплати податку
  • Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку
  • Вид платежу:
    Податок на доходи фізичних осіб
    Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію