170.10. Оподаткування доходів, отриманих нерезидентами.
Редакції документа
Питання/Тема
Які суб’єкти можуть бути податковими агентами при виплаті доходів нерезидентам – фізичним особам?
...

...

Виникнення обов'язку зі сплати ПДФО в разі виплати доходу з джерелом походження з України нерезиденту відображено в таблиці.

Суб'єкти, які виплачують дохід нерезиденту

Виникнення обов'язку зі сплати ПДФО такими суб'єктами

Резидент – ЮО

Обов'язок як податкового агента нарахувати та сплатити ПДФО – нерезидента (підпункт 170.10.3 ПК України)

Резидент – ФО

Резидент – самозайнята ФО

Обов'язок як податкового агента нарахувати та сплатити податок на доходи ФО – нерезидента (підпункт 170.10.3 ПК України)

Представництво нерезидента - ЮО на території України

Обов'язок як податкового агента нарахувати та сплатити ПДФО – нерезидента (підпункт 14.1.180 ПК України)

Нерезидент

( Податковим агентом буде банкрезидент, з рахунку якого виплачуються доходи)

У підпункті 170.10.3 ПК України зазначено, що під час укладення договору з нерезидентом, умови якого передбачають отримання таким нерезидентом доходу з джерелом його походження в Україні, резидент зобов'язаний зазначити в договорі ставку податку, що буде застосована до таких доходів. Водночас відсутність такого положення в договорі або зазначення неправильної ставки податку не матиме ніяких наслідків для оподаткування, оскільки ставка ПДФО визначається імперативно виключно ПК України.

close icon
Інформація про документ
Актуально з:
28.12.2014
Елемент податку:
  • Порядок обчислення податку
  • Вид платежу:
    Податок на доходи фізичних осіб
    Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію