170.10. Оподаткування доходів, отриманих нерезидентами.
Редакції документа
Питання/Тема
Які особливості оподаткування нерезидента податком на доходи фізичних осіб в порівнянні з резидентом?
...

...

Підпункт 170.10.1 ПК України встановлює загальне правило, згідно з яким доходи з джерелом їх походження в Україні, що нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів (з урахуванням особливостей, визначених деякими нормами цього розділу для нерезидентів) . Особливості оподаткування доходів, отриманих нерезидентом, а також особливості надання деяких видів пільг представлені в таблиці:

Вид доходу, пільги

Особливості оподаткування ПДФО – нерезидента

Правова підстава

Дохід від операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості

Ставка – 15 (20) %

п. 172.9 ПКУ

Дохід від операцій з продажу (обміну) об'єктів рухомого майна

Ставка – 15 (20) %

п. 173.6 ПКУ

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна або майна, отриманого в дарунок

Ставка – 15 (20) %

Строк сплати: до нотаріального оформлення об'єктів спадщини.

пп. 174.2.3,
п. 174.3 ПКУ

Дохід від надання нерухомості в оренду

Податковий агент: уповноважена особа нерезидента (ФОП або ЮО – резидент) , що виконує представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору.

пп. 170.1.3 ПКУ

Дохід від участі в гастрольних заходах

Податкові агенти: податкові агенти на загальних підставах, а також суб'єкти господарювання – концертні майданчики, з якими безпосередньо укладаються договори оренди на провадження гастрольного заходу

(в частині перевірки повноти та своєчасності сплати податку іноземними учасниками гастрольних заходів або самостійно сплачують податок за відповідним договором з таким учасником)

пп. 170.10.5 ПКУ

Дохід, який виплачується іншим нерезидентомбезготівковій формі)

Податковий агент: банк-резидент, на рахунок якого зараховуються такий дохід.

пп. 170.10.2 ПКУ

Дохід, який виплачується іншим нерезидентом (готівкою або в негрошовій формі)

Особа, відповідальна за сплату податку: нерезидент – отримувач такого доходу.

Строк сплати: протягом 20 календарних днів після отримання таких доходів, але не пізніше закінчення строку перебування в Україні.

пп. 170.10.2 ПКУ

Податкова знижка

Нерезиденти не мають права на податкову знижку.

пп. 166.4.1 ПКУ

Податкова соціальна пільга

Нерезиденти не мають права на податкову соціальну пільгу.

пп. 169.3.4 ПКУ

Податковим кодексом України прямо не передбачено обмеження права на податкову соціальну пільгу для нерезидента. Водночас згідно з пп. 169.3.4 ПК України, податкова соціальна пільга надається з урахуванням останнього місячного податкового періоду, в якому платник податку втрачає статус резидента. Тобто право на соціальну податкову пільгу припиняється з моменту втрати статусу резидента.

close icon
Інформація про документ
Актуально з:
28.12.2014
Елемент податку:
  • Порядок обчислення податку
  • Вид платежу:
    Податок на доходи фізичних осіб
    Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію