170.10. Оподаткування доходів, отриманих нерезидентами.
Редакції документа
Питання/Тема
Чи оподатковуються в Україні заробітна плата, виплачена нерезиденту посольствами іноземних держав в Україні?
...

...

Заробітна плата, яка виплачується нерезиденту, оподатковується, якщо такий дохід визнається доходом джерелом походження з України. За підпунктом 14.1.54 ПК України, визначальною характеристикою такого доходу є його походження «від будь-яких видів їх діяльності на території України».

На практиці виникають запитання щодо того, чи включається територія посольств іноземних держав до території України. Так, ухвалою від 01 квітня 2014 року у справі № 826/10700/13-а Київський апеляційний адміністративний суд зазначив: «Отже, як вбачається, заробітна плата відповідно до умов трудового договору за роботу перекладачем у Посольстві Австрійської Республіки є доходом з джерелом його походження з України, за визначенням, наведеним у пп. є) пп. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 ПК України. Крім того, такий дохід одержано позивачем на митній території України. Заперечення представника відповідача … про те, що Посольство Австрійської Республіки в Україні є анклавом, не заслуговують на увагу, оскільки не ґрунтуються на відповідних нормах податкового законодавства».

Читати детальніше
close icon
Інформація про документ
Актуально з:
28.12.2014
Елемент податку:
  • Порядок обчислення податку
  • Вид платежу:
    Податок на доходи фізичних осіб
    Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію