166.3.2
Питання/Тема
Благодійний внесок
...

...

Термін «благодійний внесок» за чинним законодавством можна розглядати у двох значеннях (стаття 6 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» від 05.07.2012 №5073-VI (далі – Закон № 5073-VI):

  • благодійна пожертва – безоплатна передача благодійником коштів, іншого майна, майнових прав у власність бенефіціарів для досягнення певних, наперед обумовлених цілей благодійної діяльності, відповідно до Закону № 5073-VI.
  • благодійний грант – цільова допомога у формі валютних цінностей, яка має бути використана бенефіціаром протягом строку, визначеного благодійником.

Виходячи із положень статті 6 Закону №5073-VI, можемо зробити висновок, що благодійний внесок – це виключно цільова благодійна допомога, що має матеріалізований вираз.

Особливості правового статусу благодійної пожертви та гранту:

  • Благодійна пожертва (грант), бенефіціаром якої є благодійна організація або інша юридична особа, може надаватись з однією чи кількома відкладальними або скасувальними обставинами, які не повинні суперечити законам України або порушувати права третіх осіб.
  • Благодійна пожертва (грант) може надаватися бенефеціарам, визначеним на конкурсних засадах благодійником або уповноваженими ним особами. Умовами конкурсу можуть визначатись дії, які бенефіціар має виконати на користь третіх осіб, крім тих, які пов'язані з благодійником.
  • Зміна цілей та порядку використання благодійної пожертви (гранту) можлива за згодою благодійника або його правонаступників, а також на підставі рішення суду чи в інших випадках, визначених законом або правочином благодійника.
Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Інформація про документ
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію