165.1.47
Питання/Тема
Чи оподатковується податком на доходи фізичних осіб сума нецільової благодійної допомоги, що надається дітям-сиротам профспілками?
...

...

Нецільовою є благодійна допомога, що надається без попереднього встановлення благодійником умов та цілей використання коштів. Звертаємо увагу на те, що положення підпункту 170.7.3 пункту 170.7 статті 170 ПК України, в частині надання нецільової благодійної допомоги встановлює обмеження щодо суми, з якої не буде стягуватись податок на доходи фізичних осіб. У зв'язку з цим, досить часто, на практиці виникають питання щодо співвідношення підпунктів 170.7.3 пункту 170.3 статті 170 та 165.1.47 пункту 165.1 статті 165 ПК України. Як справедливо зазначають у своєму спільному листі Державна податкова адміністрація України та Федерація професійних спілок України «Щодо порядку оподаткування профспілкових витрат», положення підпункту 170.7.3 пункту 170.7 статті 170 ПК України не поширюється виключно на виплати профспілками коштів саме своїм членам. А отже, у всіх інших випадках виплати нецільової благодійної допомоги профспілками (в тому числі, дітям-сиротам) , податок на доходи фізичних осіб не буде стягуватись виключно з суми, що не перевищує встановлені цим підпунктом обмеження. У 2015 році ця сума становить 1710 грн.

close icon
Пов'язані питання/Теми
Що собою являють професійні спілки?
Інформація про документ
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію