165.1.27
Редакції документа
Питання/Тема
Яким чином оподатковується страхова виплата, виплата за договором пенсійного вкладу, договором довірчого управління чи за договором недержавного пенсійного забезпечення, у разі смерті застрахованої особи, що виплачується на користь вигодонабувача?
...

...

Згідно з абзацом а) підпункту 165.1.27 пункту 165.1. статті 165 ПК України якщо застрахована особа помирає, сума страхової виплати, яка належить вигодонабувачам або спадкоємцям, оподатковується за правилами та ставками, встановленими для оподаткування спадщини (вигодонабувач прирівнюється до спадкоємця) .

Крім того, варто звернути увагу, що відповідно до підпункту 170.8.3.  пункту 170.8. статті 170 ПК України дохід у вигляді страхової виплати або виплати за договором пенсійного вкладу, договором довірчого управління чи за договором недержавного пенсійного забезпечення, що у разі смерті застрахованої особи сплачується вигодонабувачу або спадкоємцю платника податку, оподатковується за правилами, встановленими цим Кодексом для оподаткування спадщини.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію