165.1.27
Редакції документа
Питання/Тема
Хто є відповідальним за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) податку до бюджету?
...

...

Відповідно до пункту 171.2. статті 171 ПК України особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету ПДФО з доходів не у вигляді заробітної плати, є:

 1. податковий агент – для оподатковуваних доходів з джерела їх походження в Україні;
 2. платник податку – для іноземних доходів та доходів, джерело виплати яких належить особам, звільненим від обов'язків нарахування, утримання або сплати (перерахування) податку до бюджету.

Детальніше – див. аналітичні матеріали до статті 171 ПК України.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
За яких умов не оподатковується страхова виплата, страхове відшкодування або викупна сума що виплачується фізичній особі за договорами страхування, не пов’язаними з довгостроковим страхуванням життя?Яким чином оподатковується страхова виплата, виплата за договором пенсійного вкладу, договором довірчого управління чи за договором недержавного пенсійного забезпечення, у разі смерті застрахованої особи, що виплачується на користь вигодонабувача?Яким чином оподатковується страхова виплата, страхове відшкодування або викупна сума, що виплачується фізичній особі за рішенням суду, з урахуванням інфляційних витрат та 3 % річних?Чи оподатковується податком на доходи фізичних осіб сума страхового відшкодування, яка виплачуються банку – вигодонабувачу у разі знищення предмета застави?
Інформація про документ
Актуально з:
28.12.2014
Елемент податку:
 • База оподаткування
 • Вид платежу:
  Податок на доходи фізичних осіб
  Зв'язки документа
  ?Поставте своє запитання
  Популярні податкові теми
  Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
  Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
  Відправити
  Замовити персональну презентацію