165.1.21. , 165.1.37.
Питання/Тема
Підприємство ініціює проведення навчального семінару/конференції з залученням фахового спеціаліста. Чи підлягає в такому випадку оподаткування ПДФО участь у такому семінарі працівника підприємства?
...

...

В даному випадку, слід виходити з того, з ким укладено договір, та хто отримує відповідні послуги. Якщо ж стороною договору (отримувачем) послуг від запрошеного спеціаліста є саме підприємство, тобто роботодавець, то сума, сплачена за участь у семінарі/конференції, не є доходом працівника та відповідно і об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб. Проте, якщо за умовами договору отримувачем послуг є конкретний працівник, то в такому випадку, сума, що сплачена роботодавцем за участь у семінарі/конференції за такого працівника, буде включатися до складу загального місячного (річного) оподаткованого доходу та відповідно буде оподатковується за ставками встановленими ст. 167 ПК України. 

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію