165.1.21. , 165.1.37.
Питання/Тема
Які наслідки для особи/роботодавця, якщо особа звільняється або відмовляється від навчання/відпрацювання?
...

...

Відповідно до абз.2 пп.165.1.21 ст. 165 ПК України, якщо працівник припиняє трудові відносини з роботодавцем протягом періоду такого навчання або до закінчення третього календарного року від року, в якому закінчується таке навчання, сума, сплачена як компенсація вартості навчання, прирівнюється до додаткового блага, наданого такому працівнику протягом року, на який припадає таке припинення трудових відносин, та підлягає оподаткуванню у загальному порядку.

Контролюючий орган з цього приводу вказує на те, що при вирішенні питання оподаткування податком на доходи фізичних осіб вартості навчання, сплаченого роботодавцем за звільненого найманого працівника, необхідно враховувати підставу припинення трудових відносин такого працівника з роботодавцем. У разі коли такі трудові відносини припиняються за ініціативою роботодавця (скорочення, тощо), сума, сплачена роботодавцем за навчання звільненого працівника, не включається до оподатковуваного доходу цього працівника. Проте, не можна повністю погодитись з таким твердженням. Враховуючи зміст ст. ст. 40, 41 КЗпП України, які визначають підстави, з яких роботодавець виступає ініціатором припинення трудових відносин з працівником.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію