165.1.19
Питання/Тема
Чи підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб сума коштів, що мала бути виплачена як допомога на лікування працівника, однак, не була виплачена у зв’язку з його смертю?
...

...

До прикладу, розглянемо такий випадок. Працівник подав заяву керівнику підприємства про виплату допомоги на лікування. Всі суми витрат були належним чином підтверджені відповідними документами. За результатами розгляду заяви було прийнято розпорядження по підприємству про виплату зазначеної у ній суми разом з наступною виплатою заробітної плати. Однак, ні заробітна плата, ні сума допомоги на лікування не були виплачені у зв'язку зі смертю працівника. Так, у родичів та правонаступників померлого платника виникають питання щодо оподаткування та виплати їм суми матеріальної допомоги на лікування.

Вважаємо, що в такому випадку, на суму передбачену як матеріальну допомогу на лікування має поширюватись дія підпункту 165.1.19 пункту 165.1 статті 165 ПК України. Тобто, така сума, в будь-якому випадку, не має оподатковуватись податком на доходи фізичних осіб, адже, призначення виплати (допомога на лікування) не змінилося від того, що працівник підприємства помер.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію