165.1.16
Редакції документа
Питання/Тема
Який порядок оподаткування майна, що переходить у власність банку при зверненні фінансовою установою стягнення на майно майнового поручителя за невиконання зобов’язань боржника за кредитним договором?
...

...

Виходячи з положень частини 1 статті 572 Цивільного кодексу України, в силу застави кредитор (заставодержатель) має право у разі невиконання боржником (заставодавцем) зобов'язання, забезпеченого заставою, одержати задоволення за рахунок заставленого майна переважно перед іншими кредиторами цього боржника, якщо інше не встановлено законом (право застави). При цьому, як передбачено частиною 1 статті 583 Цивільного кодексу України, заставодавцем може бути боржник або третя особа (майновий поручитель).

Відповідно до підпункту 165.1.16 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України (далі – ПК України), до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків не включаються доходи, отримані внаслідок реалізації заставленого майна, майна платника податку при зверненні стягнення фінансовою установою на таке майно у зв'язку з невиконанням платником податку своїх зобов'язань за договором кредиту (позики), за умови що таке майно було придбано за рахунок такого кредиту (позики).

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію