164.2.18.
Редакції документа
Питання/Тема
У разі купівлі брухту дорогоцінних металів фізичною особою, чи виступатиме вона податковим агентом в такому випадку?
...

...

Частиною другою підпункту 164.2.18 пункту 164.2 статті 164 ПК України зазначено, що під час виплати доходів за зданий (проданий) платником податку брухт дорогоцінних металів особа, яка його закуповує, вважається податковим агентом та зобов'язана утримати податок із суми такої виплати за ставкою, встановленою законодавством. Однак, звертаємо увагу на положення підпункту 168.2.2 пункту 168.2 статті 168 ПК України, яке визначає порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету. Так, податковими агентами не можуть виступати фізичні особи, які не мають статусу суб'єкта підприємницької діяльності або не є особами, які перебувають на обліку у контролюючих органах як особи, що провадять незалежну професійну діяльність.

Отже, податковими агентами можуть виступати фізичні особи – підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність. У разі продажу брухту дорогоцінних металів іншим фізичним особам, сума доходу від таких операцій має відображатись платником податку на доходи фізичних осіб у декларації про майновий стан і доходи за звітний період у якому було отримано такий дохід.

Юрист-аналітик Taxlink

Анна ГОЛОВАЦЬКА

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію