164.2.18.
Редакції документа
Питання/Тема
Чи оподатковується податком на доходи фізичних осіб сума наданих ломбардом позик у заставу виробів з дорогоцінних металів?
...

...

Згідно з підпунктом 14.1.267 пункту 14.1 статті 14 ПК України, позика – грошові кошти, що надаються резидентами, які є фінансовими установами, або нерезидентами, крім нерезидентів, які мають офшорний статус, позичальнику на визначений строк із зобов'язанням їх повернення та сплатою процентів за користування сумою позики. При цьому, згідно з Розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України «Про затвердження положення про порядок надання фінансових послуг ломбардами» 26.04.2005 № 3981, ломбардом є фінансова установа, виключним видом діяльності якої є надання на власний ризик фінансових кредитів фізичним особам за рахунок власних або залучених коштів, під заставу майна на визначений строк і під процент та надання супутніх послуг ломбарду. Також цим розпорядженням встановлено поняття фінансового кредиту ломбарду, під яким розуміється надання ломбардом коштів у позику, забезпечених заставою, на визначений строк та під процент. Отже, у такому разі, фінансовий кредит ломбарду є видом позики.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію