Оподаткування додаткового блага
Питання/Тема
Чи оподатковується використання власного автомобіля при виконанні службових обов’язків?
...

...

На практиці часто трапляються ситуації коли працівник використовує власний автомобіль для виконання трудової функції. Як бути у такому випадку?

Для того, щоб дохід був кваліфікований як додаткове благо, він не має бути винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку. Згідно з пунктом 1 статті 759 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України), за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк. Головне управління Міндоходів у м. Києві у Листі від 22.08.2014 р. № 7720/10/26-1517-01-07 «Про використання підприємством автомобіля найманого працівника» зазначило, що компенсація, яка виплачується юридичною особою найманому працівнику за використання ним під час здійснення службових обов'язків власного автомобіля, який не перебуває в оренді у юридичної особи, може здійснюватися за рішенням керівника підприємства та буде вважатися додатковим благом найманого працівника. Враховуючи вищевикладене, сума компенсації, яка виплачується юридичною особою найманому працівнику за використання власного автомобіля, який не перебуває в оренді у юридичної особи, при виконанні службових обов'язків є додатковим благом такого працівника і оподатковується податком на доходи фізичних осіб на підставі підпунктів а) та г) підпункту 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 Кодексу та відображається у податковому розрахунку за формою № 1ДФ з ознакою доходу «126».

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію