164.2.16.
Редакції документа
Питання/Тема
Чи підлягає оподаткуванню сума пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення, що сплачена вигодонабувачем-нерезидентом за таким договором за платника податку чи на його користь?
...

...

Згідно з підпунктом 163.1.1. пункту 163.1. статті 163 ПК України об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Згідно з підпунктом 163.2.1. пункту 163.2. статті 163 ПК України об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні.

Виходячи з абзацу а) підпункту 164.2.16 пункту 164.2. статті 164 ПК України не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку сума пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення, що сплачена особою, що визначається вигодонабувачем (бенефіціаром) за таким договором виключно у разі, якщо вона є резидентом.

Виходячи з цього, при визначенні питання щодо оподаткування суми пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення, що сплачена вигодонабувачемнерезидентом за таким договором за платника податку чи на його користь, необхідно керуватись підпунктом 164.2.17 пункту 164.2. статті 164 ПК України, відповідно до якого така сума є додатковим благом платника податку та, відповідно, має оподатковуватись за ставкою, встановленою пунктом 167.1. статті 167 ПК України.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію