164.2.16.
Редакції документа
Питання/Тема
Чи оподатковуються податком на доходи фізичних осіб страхові, пенсійні та інші внески, сплачені особами за платників податку, які є застрахованими особами?
...

...

Слід зазначити, що за загальним правилом страхові, пенсійні та інші внески, що сплачені особами за платників податку, які є застрахованими особами, за своєю природою є додатковим благом такого платника податку, та, за загальним правилом, включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку

При цьому, відповідно до підпункту 164.2.16. пункту 164.2. статті 164 ПК України сума пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення відповідно до закону, страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) , у тому числі, за договорами добровільного медичного страхування та за договором страхування додаткової пенсії, внесків на пенсійні вклади, внесків до фонду банківського управління, сплачена будь-якою особою резидентом за платника податку чи на його користь, входить до бази оподаткування податку на доходи фізичних осіб, а отже, оподатковується за ставкою, визначеною пунктом 167.1. статті 167 ПК України.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію