141.1
Питання/Тема
Яким чином здійснюється сплата податку на прибуток із суми дивідендів, що виплачується страховиком на користь своїх акціонерів?
...

...

Порядок сплати податкового зобов'язання з податку на прибуток при виплаті дивідендів визначений пунктом 57.11 статті 57 ПК України.

Відповідно до підпункту 57.11.2 пункту 57.11 статті 57 ПК України емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.

Авансовий внесок розраховується з суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об'єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, грошове зобов'язання щодо якого погашене. У разі наявності непогашеного грошового зобов'язання авансовий внесок розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті. Авансовий внесок обчислюється за ставкою, встановленою пунктом 136.1 статті 136 ПК України. Сума дивідендів, що підлягає виплаті, не зменшується на суму авансового внеску.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію