141.1
Питання/Тема
Які особливості встановлені ПК України для оподаткування страховиків податком на прибуток підприємств?
...

...

Відповідно до підпункту 134.1.2. пункту 134.1. статті 134 ПК України дохід, отриманий за договорами страхування є об'єктом оподаткування податком на прибуток.

Варто зазначити, що оскільки господарську діяльність у вигляді страхової діяльності можуть провадити виключно юридичні особи, то вони підпадають під ознаки платників податку на прибуток, передбачені підпунктом 133.1.1. пункту 133.1. статті 133 ПК України.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про страхування» предметом безпосередньої діяльності страховика може бути лише страхування, перестрахування і фінансова діяльність, пов'язана з формуванням, розміщенням страхових резервів та їх управлінням. Дозволяються виконання зазначених видів діяльності у вигляді надання послуг для інших страховиків на підставі  укладених цивільно-правових угод, надання послуг (виконання робіт), якщо це безпосередньо пов'язано із зазначеними видами діяльності,  а також будь-які операції для забезпечення  власних  господарських потреб страховика.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію