Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Розширений пошук
Тарифна політика
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Індивідуальна податкова консультація ДФСУ № 637/Г/99-99-14-05-01-14/ІПК від 14.06.2017 щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз

Щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України

...

Державна фіскальна служба України розглянула щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Відповідно до звернення фізична особа - підприємець є платником єдиного податку другої групи (далі - ФОП) і здійснює монтаж систем домофонного обладнання.

Чи належать "Переговорні пристрої", "Відеотелефони" та "Домофони" до Переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) ?

Згідно з п. 296.10 ст. 296 Кодексу реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) не застосовуються платниками єдиного податку першої, другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень.

Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Також згідно з п. 6 ст. 9 у редакції Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", чинній з 01.01.2017 р. (далі - Закон № 265), РРО та розрахункові книжки не застосовуються під час продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які належать відповідно до Кодексу до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.

При цьому відповідно до ст. 2 Закону № 265 термін "технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту" для цілей цього Закону вживається у значенні, наведеному в Законі України "Про захист прав споживачів". Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року № 231 затверджено Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - Перелік № 231).

У Переліку № 231 зазначаються найменування груп товарів та коди згідно з УКТ ЗЕД.

Оскільки розробником вказаного Переліку № 231 є Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, то відповідні роз'яснення щодо тлумачення належності до нього конкретних товарних позицій належать до компетенції Мінекономрозвитку.

Чи зобов'язаний ФОП застосовувати РРО при наданні послуг за договорами підряду з фізичними особами на виконання робіт з монтажу системи багатоповерхового домофона з використанням матеріалів згідно статті 839 Цивільного кодексу України або матеріалів замовника?

Відповідно до п. 1 ст. 839 Цивільного кодексу України підрядник зобов'язаний виконати роботу, визначену договором підряду, із свого матеріалу і своїми засобами, якщо інше не встановлено договором.

Тобто за підсумками проведеної роботи буде проводитись розрахунок із замовником як за власне проведені монтажні роботи, так і за обладнання, яке було змонтоване підрядником замовнику.

Отже в такому разі необхідно в обов'язковому порядку проводити готівкові розрахунки із застосуванням РРО.

У разі проведення монтажу домофонного обладнання, що придбано замовником самостійно та надано ним підряднику для монтажу, розрахунок за проведення робіт з монтажу обладнання можливо проводити без застосування РРО, у разі, якщо фізичною особою-підприємцем не перевищено обсяг доходів у 1 000 000 гривень.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Структура документа
Індивідуальна податкова консультація ДФСУ № 637/Г/99-99-14-05-01-14/ІПК від 14.06.2017 щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України

Щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Вхід/Реєстрація
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити