Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Розширений пошук
Тарифна політика
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Індивідуальна податкова консультація ДФСУ № 2294/Л/99-99-14-05-01-14/ІПК від 19.10.2017 щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз

Щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України

...

Державна фіскальна служба України розглянула запит фізичної особи - підприємця (далі - Підприємець) щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Відповідно до звернення Підприємець здійснює господарську діяльність з реалізації засобів індивідуального захисту (будівельні каски, респіратори, робочі чоботи тощо) та отримує оплату за реалізовані товари виключно у безготівковій формі.

Чи має право Підприємець не застосовувати реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО) у разі проведення розрахунків виключно у безготівковій формі (на підставі виписаних рахунків) та перевищення у поточному році обсягу доходу більше 1 млн. гривень?

Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР " Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг " (далі - Закон № 265), дія якого поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Встановлення норм щодо незастосування РРО в інших законах, крім Податкового кодексу України (далі - Кодекс), не допускається.

Законом України від 01 липня 2015 року № 569-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій" , який набрав чинності 23.07.2015 р., пункт 296.10 статті 296 Кодексу викладено у новій редакції, зокрема, визначено, що РРО не застосовуються платниками єдиного податку першої групи;

другої і третьої груп ( фізичні особи - підприємці ) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн. грн. застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Враховуючи викладене, платники єдиного податку другої групи ( фізичні особи - підприємці ) при проведенні готівкових розрахунків із споживачами можуть не застосовувати РРО, якщо обсяг доходу таких платників податку у календарному році не перевищує 1 млн. гривень.

Водночас, у разі перевищення платником єдиного податку другої групи ( фізичні особи - підприємці ) протягом календарного року обсягу доходу більше 1 млн. грн., такі платники податку зобов'язані при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.

При цьому, у разі здійснення розрахунків виключно у безготівковій формі (з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок) РРО не застосовується незалежно від обсягу отриманих доходів.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Структура документа
Індивідуальна податкова консультація ДФСУ № 2294/Л/99-99-14-05-01-14/ІПК від 19.10.2017 щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України

Щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Вхід/Реєстрація
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити