Зміни до Порядку обліку платників податків і зборів

04 Серпня 2017 (0)
Аа Аа

На офіційному сайті ДФС опубліковано проект наказу «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів») та проаналізовано регуляторний вплив цього акта.

1. Проектом уточнюються повноваження територіальних органів ДФС в областях, місті Києві, Центральному офісі великих платників податків ДФС (далі – ГУ) та ДПІ / ОДПІ в частині реалізації процедур обліку платників відповідно до функцій, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ).

Передбачено, що ДПІ здійснюють ті процедури обліку платників податків, які не передбачають одночасного виконання або завершення яких можливе без виконання інших процедур або функцій, що належать до повноважень ГУ.

2. Проектом встановлюється, що у разі включення відокремлених підрозділів іноземних компаній, організацій до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР), такі підрозділи беруться на облік у контролюючих органах на підставі відомостей з ЄДР. В інших випадках взяття на облік за основним місцем обліку відокремлених підрозділів іноземних компаній, організацій здійснюється після належної акредитації (реєстрації, легалізації) такого підрозділу на території України згідно із законом.

3. Проектом визначаються особливості заповнення повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП, у разі подання інформації про відокремлені підрозділи юридичної особи з місцезнаходженням за межами України.

4. Проектом виключаються норми, які не належать до сфери регулювання Порядку обліку платників та / або дублюються у положеннях інших нормативно-правових актів. Зокрема, виключаються положення, що стосуються призначення та проведення перевірок, врегулювання податкових зобов'язань або податкового боргу та особливостей обліку у контролюючих органах великих платників податків.

Також зазначається, що зауваження до проекту приймаються протягом місяця з дня оприлюднення Проекту на адресу розробника поштову – 04655, Львівська площа, буд. 8, Державна фіскальна служба України, Департамент обслуговування платників та електронну – oblik@sfs.gov.ua, а також на адресу Державної регуляторної служби України – 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 9/11.

Проект Наказу

Зміни до порядку обліку платників податків і зборів

Аналіз регуляторного впливу до проекту Наказу МФУ

Актуальні новини за цією темою ви можете знайти на нашому сайті. 

Попередня стаття Наступна стаття

Останні новини:

У Києві обговорили перспективи законодавчого врегулювання питань поштового імпорту: проблематика та шляхи вирішення

24 Жовтня 2017

Технічні моменти подання пояснень та копій документів у випадку блокування реєстрації ПН/РК

24 Жовтня 2017

Мінфін став автором нових змін до системи блокування ПН/РК

24 Жовтня 2017

Судова реформа, боротьба зі скрутками, процедурний аспект адміністрування податків та інші актуальні питання на Форумі з непрямого оподаткування

24 Жовтня 2017

Огляд податкового законодавства за 16 - 22 жовтня 2017 року

23 Жовтня 2017

Чи може неплатник ПДВ бути управителем майна: пояснює ДФС

23 Жовтня 2017

Особливості відображення у податковій звітності витрат і доходів підприємця на загальній системі оподаткування

23 Жовтня 2017

Як одночасно застосовуються пільговий режим оподаткування та касовий метод обліку з ПДВ?

23 Жовтня 2017