Запровадження єдиного рахунку для сплати податкових платежів та ЄСВ

09 Серпня 2017 (0)
Аа Аа

Сьогодні Уряд ухвалив законопроект щодо запровадження єдиного рахунку сплати податків і зборів, єдиного соціального внеску для платників.

 Суть полгає у запровадженні єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного соціального внеску - це виконання антикорупційного Закону 1797, який було напрацьовано разом з бізнесом, депутатами та громадськими експертами та ухвалено Верховною Радою минулого року.

Платник податків за власним бажанням матиме право відкрити єдиний рахунок в Казначействі та використовувати для сплати податкових зобов’язань з податків та зборів, єдиного соціального внеску. Платник матиме можливість сплатити такі податкові зобов’язання, як податок на доходи фізичних осіб, податок на прибуток підприємств, рентну плату, екологічний податок та інші податки і збори, визначені нормами Податкового кодексу і єдиний соціальний внесок. Проте виключення є податок на додану вартість та акцизний податок з реалізації пального . Для цих двох податків згідно з Податковим кодексом функціонують системи електронного адміністрування.

Платник податку відкриватиме єдиний рахунок через електронний кабінет, що значно покращує умови сплати податків і зборів, єдиного соціального внеску.

Передбачається: 

- Спрощення процедури розрахунків платників податків, значне заощадження фінансових і часових витрат;
- Зменшення кількості помилково або надміру сплачених грошових зобов’язань платником податків;
- Уникнення непорозумінь зі зміною бюджетних рахунків, оскільки в електронному кабінеті платника податків будуть розміщені вірні реквізити рахунків;
- Спрощення ведення бізнесу та налагодження партнерських відносин між бізнесом та контролюючими органами;
- Підвищення рівня відкритості, прозорості та довіри платників податків до державних органів.

Попередня стаття Наступна стаття