Законопроекти фінансового сектору, які було подано на поточному тижні у Верховній Раді

На поточному тижні у Верховній Раді України зареєстровано низку законопроектів, які безпосередньо стосуються санації економічного клімату та оптимізації фінансової стабільності у державі. Пропонуємо вам ознайомитися з вартими уваги законопроектами.

1. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо лібералізації валютних операцій для збільшення українського експорту № 7061 від 04.09.2017

Основна мета: законопроект направлений на мінімізацію тіньового відтоку капіталів з України та превенції необхідності скорочення експорту шляхом законодавчого удосконалення механізму регулювання обов’язкового продажу валюти резидентами.

Основні положення:

законодавчо обмежити строк запровадження Національним банком України вимоги щодо обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті;

надати право Правлінню Національного банку України раз на п’ять років запроваджувати вимогу щодо обов'язкового продажу частини надходжень в іноземній валюті строком не більше 6 місяців.  

2.  Проект Закону про ринки капіталу та регульовані ринки № 7055 від 01.09.2017

Основна мета: розвиток ринку капіталу в Україні, який має стати основою для зростання всього фінансового сектору. Наголошується, що чинне законодавство України не відповідає потребам суспільства та міжнародним правовим актам.

Основні положення: визначаються основоположні засади функціонування ринків капіталу та регульованих ринків в Україні, здійснення професійної діяльності на зазначених ринках, врегульовуються відносини, що виникають під час емісії та обігу цінних паперів.

Закон України має повністю врегулювати засади функціонування фінансового, грошового, кредитного та інвестиційного ринків.

3. Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо комплексного стимулювання вітчизняного видобутку природного газу з метою забезпечення енергетичної незалежності України № 7063 від 04.09.2017

Основна мета: залучення масштабних інвестицій в газовидобувну галузь для нарощування власного видобутку природного газу, зменшення залежності від імпорту енергоносіїв та, як наслідок, зменшення його вартості для внутрішніх споживачів.

Основні положення: встановлюється нова плата за користування ділянками нафтогазоносних надр, виходячи з їх площі та незалежно від обсягу видобутку, а також запровадити стимулюючі ставки рентної плати за видобування природного газу з нових газових свердловин (буріння яких буде розпочато після 01 січня 2018 року).

Попередня стаття Наступна стаття