Втрата зерна при транспортуванні: як нараховувати ПДВ?

08 Листопада 2017 (0) #Зерно #транспортування #ПДВ
Аа Аа

У випадку втрати підприємством зерна під час його транспортування, такий товар слід вважати використаним поза межами господарської діяльності платника. Такого висновку дійшла ДФС України у своїй податковій консультації від 03.11.2017 № 2502/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.Таким чином, вищезазначеному підприємству буде потрібно нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до пункту 198.5 статті 198 Податкового кодексу України (далі – ПК України), виходячи із вартості придбання такої продукції (зерна), та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, в якому відбувається його списання, податкову накладну, яка підлягає реєстрації в ЄРПН у загальному порядку.

Водночас звертаємо увагу, що у попередніх роз’ясненнях (ЗІР, категорія 101.04) позиція контролюючого органу дещо відрізнялася. Зокрема, ним було зазначено, що податкові зобов’язання з ПДВ за пунктом 198.5 статті 198 ПК України не нараховуються, якщо списання продукції відбувається в межах норм її природного убутку.

Додатково про це читайте в аналітиці «Як визначається база оподаткування при здійсненні операцій зі списання товарів в межах норм та/або понад норми природного убутку, які втратили товарний вигляд?»

Попередня стаття Наступна стаття