Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Розширений пошук
Тарифна політика
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Врегульовано питання благодійності неприбуткових релігійних організацій
}
21.11.2016 Врегульовано питання благодійності неприбуткових релігійних організацій

Неприбутковим релігійним організаціям дозволили використовувати їхні доходи для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності. Це, зокрема, стосується надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної діяльності, милосердя.

Відповідні зміни до Податкового кодексу України передбачені Законом від 6 жовтня 2016 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень оподаткування неприбуткових організацій».

Закон було підписано Президентом України 18 листопада року та опубліковано в «Голосі України» наступного дня. Набуває чинності Закон з дня, наступного за днем його опублікування.

Таким чином, тепер доходи неприбуткових релігійних організацій можуть використовуватись не лише для фінансування видатків на їх утримання та напрямів діяльності, визначених їх установчими документами, але й для здійснення вже згаданої добродійної діяльності.

Зверніть увагу, фінансування цих видатків не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників тощо.

Законом також було визначено, що до 1 січня 2018 року відповідні неприбуткові релігійні організації не можна виключати з Реєстру неприбуткових організацій на тій основі, що їхні установчі документи не відповідають низці вимог, передбачених підпунктом 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України. Ці положення, зокрема, передбачають заборону в установчих документах на розподіл прибутків між засновниками неприбуткової організації.

Таким чином, релігійні організації опинились в кращому становищі, ніж інші неприбуткові організації, котрі мають час на приведення своїх установчих документів у відповідність до згаданих вище норм ПК України до 1 січня 2017 р. (цей строк пропонується подовжити, про що детальніше читайте тут).

Визначено правила розподілу бюджетних дотацій між с/г виробниками
Опубліковано порядок розподілу бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва с/г продукції у 2017 році. Відповідний порядок було затверджено постановою КМУ від 8 лютого 2017 р. № 83.
Огляд податкового законодавства за 13 -19 лютого 2017 року
Представляємо Вашій увазі огляд податкового законодавства на поточний тиждень. Коротко та критично про основні введені, пропоновані зміни, листи та роз'яснення.
Суми довічного утримання суддів перераховуватимуть – проект
Порядок подання документів для призначення і виплати щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці органами Пенсійного фонду України пропонують викласти у новій редакції, передбачивши можливість проведення перерахунку таких виплат.
Спецрежим з ПДВ повертається?
Парламенту пропонують відновити дію спеціального режиму оподаткування ПДВ для с/г виробників. На відміну від спецрежиму, який діяв до 1 січня 2017 р., запропонована депутатами версія стосуватиметься лише тих с/г виробників, чия площа угідь не перевищує 500 гектарів.
Коментарі (0)
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Вхід/Реєстрація
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити