Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Розширений пошук
Тарифна політика
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Врегульовано питання благодійності неприбуткових релігійних організацій
}
21.11.2016 Врегульовано питання благодійності неприбуткових релігійних організацій

Неприбутковим релігійним організаціям дозволили використовувати їхні доходи для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності. Це, зокрема, стосується надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної діяльності, милосердя.

Відповідні зміни до Податкового кодексу України передбачені Законом від 6 жовтня 2016 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень оподаткування неприбуткових організацій».

Закон було підписано Президентом України 18 листопада року та опубліковано в «Голосі України» наступного дня. Набуває чинності Закон з дня, наступного за днем його опублікування.

Таким чином, тепер доходи неприбуткових релігійних організацій можуть використовуватись не лише для фінансування видатків на їх утримання та напрямів діяльності, визначених їх установчими документами, але й для здійснення вже згаданої добродійної діяльності.

Зверніть увагу, фінансування цих видатків не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників тощо.

Законом також було визначено, що до 1 січня 2018 року відповідні неприбуткові релігійні організації не можна виключати з Реєстру неприбуткових організацій на тій основі, що їхні установчі документи не відповідають низці вимог, передбачених підпунктом 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України. Ці положення, зокрема, передбачають заборону в установчих документах на розподіл прибутків між засновниками неприбуткової організації.

Таким чином, релігійні організації опинились в кращому становищі, ніж інші неприбуткові організації, котрі мають час на приведення своїх установчих документів у відповідність до згаданих вище норм ПК України до 1 січня 2017 р. (цей строк пропонується подовжити, про що детальніше читайте тут).

Кому треба подавати е-декларації? Зміни у законодавстві
Набрав чинності закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» № 1975-VIII від 23.03.2017 року, яким внесено деякі зміни до порядку подання е-декларацій.
Мораторій на перевірки бізнесу хочуть продовжити до кінця 2020 року
Погоджений наприкінці минулого року мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових перевірок у сфері господарської діяльності пропонують продовжити до 31 грудня 2020 року.
Інвесторів убезпечать від змін до законодавства – проект
Парламенту пропонують внести зміни до Податкового та Митного кодексів України, забезпечивши стабільність умов здійснення інвестиційної діяльності.
Вітчизняних виробників засобів реабілітації можуть звільнити від ПДВ
До 1 січня 2025 року ПДВ за нульовою ставкою оподатковуватимуться операції з постачання вітчизняним виробником вироблених ним засобів реабілітації та комплектуючих до них.
Коментарі (0)
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Вхід/Реєстрація
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити