Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Розширений пошук
Тарифна політика
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Врегульовано питання благодійності неприбуткових релігійних організацій
}
21.11.2016 Врегульовано питання благодійності неприбуткових релігійних організацій

Неприбутковим релігійним організаціям дозволили використовувати їхні доходи для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності. Це, зокрема, стосується надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної діяльності, милосердя.

Відповідні зміни до Податкового кодексу України передбачені Законом від 6 жовтня 2016 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень оподаткування неприбуткових організацій».

Закон було підписано Президентом України 18 листопада року та опубліковано в «Голосі України» наступного дня. Набуває чинності Закон з дня, наступного за днем його опублікування.

Таким чином, тепер доходи неприбуткових релігійних організацій можуть використовуватись не лише для фінансування видатків на їх утримання та напрямів діяльності, визначених їх установчими документами, але й для здійснення вже згаданої добродійної діяльності.

Зверніть увагу, фінансування цих видатків не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників тощо.

Законом також було визначено, що до 1 січня 2018 року відповідні неприбуткові релігійні організації не можна виключати з Реєстру неприбуткових організацій на тій основі, що їхні установчі документи не відповідають низці вимог, передбачених підпунктом 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України. Ці положення, зокрема, передбачають заборону в установчих документах на розподіл прибутків між засновниками неприбуткової організації.

Таким чином, релігійні організації опинились в кращому становищі, ніж інші неприбуткові організації, котрі мають час на приведення своїх установчих документів у відповідність до згаданих вище норм ПК України до 1 січня 2017 р. (цей строк пропонується подовжити, про що детальніше читайте тут).

Працюючим пенсіонерам можуть повернути пенсії без обмежень
Парламенту пропонують відмовитись від погоджених у грудні 2016 року обмежень щодо виплат пенсій працюючим пенсіонерам.
Єдинники можуть обрати квартальний звітній період з ПДВ
Платники єдиного податку, які зареєстровані платниками ПДВ, можуть обрати квартальний звітній період з податку на додану вартість. Відповідну заяву треба подати не пізніше 20 січня разом із декларацією з ПДВ за грудень або ІV квартал 2016 року.
Податкові пільги щодо окупованих територій можуть суттєво урізати
Змінами до Податкового кодексу України було звільнено осіб від сплати податків за землю та нерухомість, розташовану на окупованій території країни на сході та на лінії зіткнення. 
Депутати хочуть відкоригувати механізм роботи магазинів duty free
Магазини безмитної торгівлі можуть дозволити розміщувати на залізничному транспортному засобі, який виконує міжнародні рейси. 
Коментарі (0)
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Вхід/Реєстрація
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити