Виправляємо помилки у річній декларації з плати за землю

15 Листопада 2016 (0) #Роз'яснення ДФС
Аа Аа

Для виправлення помилок, допущених у податковій декларації із плати за землю на поточний рік, платник може подати одну уточнюючу податкову декларацію з уточненням показників як за місяці, строк сплати податкових зобов’язань по яких минув, так і за місяці, строк сплати по яких не настав.

До такого висновку прийшли територіальні органи ДФС у Тернопільській області у роз’ясненні, наданому на офіційному веб-сайті.

Перш за все фахівці контролюючого органу зазначили два передбачені законодавством способи декларування платниками податкових зобов’язань з плати за землю:

  1. Подання контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкової декларації на поточний рік з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями до 20 лютого поточного року (пункт 286.2 статті 286 ПК України).

  2. Подання щомісячної звітної податкової декларації, що звільняє платника від обов’язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (пункт 286.3 статті 286 ПК України).

Сплата суми податку відповідно до пункту 287.3 статті 287 ПК України здійснюється рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця, тобто фактично щомісяця.

Зважаючи на річний період декларування податкових зобов’язань з плати за землю та обов’язок її щомісячної сплати протягом поточного року, контролюючий орган дійшов висновку, що у випадку виявлення помилок платник може подати одну уточнюючу податкову декларацію з уточненням показників як за місяці, строк сплати податкових зобов’язань по яких минув, так і за місяці, строк сплати по яких не настав.

Обов’язок виправлення платником показників податкової звітності у випадку виявлення помилок закріплений у пункті 50.1 статті 50 ПК України. Ця стаття також передбачає альтернативні способи такого виправлення та відповідні наслідки для платника:

  • надіслання уточнюючого розрахунку і сплата суми недоплати та штрафу у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;

  • відображення суми недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку.

При цьому платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний, у разі надіслання уточнюючого розрахунку, сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку.

*Детально питання, пов’язані з підставами, порядком та наслідками уточнення задекларованих податкових зобов’язань, проаналізовані експертами TaxLink в аналітичному матеріалі за посиланням та у суміжних аналітиках.

Попередня стаття Наступна стаття

Останні новини:

У Києві обговорили перспективи законодавчого врегулювання питань поштового імпорту: проблематика та шляхи вирішення

24 Жовтня 2017

Технічні моменти подання пояснень та копій документів у випадку блокування реєстрації ПН/РК

24 Жовтня 2017

Мінфін став автором нових змін до системи блокування ПН/РК

24 Жовтня 2017

Судова реформа, боротьба зі скрутками, процедурний аспект адміністрування податків та інші актуальні питання на Форумі з непрямого оподаткування

24 Жовтня 2017

Огляд податкового законодавства за 16 - 22 жовтня 2017 року

23 Жовтня 2017

Чи може неплатник ПДВ бути управителем майна: пояснює ДФС

23 Жовтня 2017

Особливості відображення у податковій звітності витрат і доходів підприємця на загальній системі оподаткування

23 Жовтня 2017

Як одночасно застосовуються пільговий режим оподаткування та касовий метод обліку з ПДВ?

23 Жовтня 2017