Відбувся Пленум Верховного суду України

05 Вересня 2017 (0) #Пленум ВСУ
Аа Аа

Вчора було проведено  засідання Пленуму ВСУ. Під керівництвом голови Верховного Суду України Ярослава Романюка були розглянуті такі питання:

1) щодо  конституційності положень Закону України від 14 серпня 2014 року № 1644-VII «Про санкції» статті  8 Основного Закону.  Питання не виносилося на обговорення  Пленуму. Це було викликано необхідністю його доопрацювання;

2) стосовно конституційності положень частини восьмої статті 36 Закону України від 23 вересня 1999 року №o 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в редакції Закону України від 28 грудня 2014 року N 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» (з наступними змінами) частині першій статті 8, частині першій статті 19, частинам першій, другій статті 22 та частині першій статті 58 Конституції України.

Спікером із цього питання виступив Василь Гуменюк. Він наголосив, що сам Закон суттєво не змінився, незважаючи на зміну  основних положень у новій редакції. Тому частина восьма статті 36 ЗУ № 1105-XIV, в редакції Закону №o 77-VII,I припускає розповсюдження норм на неконкретизований минулий період часу (в тому числі на період з 1999 по 2005 роки). Цим він втручається в саму природу відносин державного соціального страхування, нівелюючи «відшкодування моральної (немайнової) шкоди потерпілим від нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань і членам їх сімей» як страхову виплату, а також створює новий порядок відшкодування такої шкоди і нового суб’єкта відшкодування. Частина восьма статті 36 Закону № 1105-XIV, в редакції Закону № 77-VII,I формує її зворотну дію в цілому на невизначений період, що суперечить частині першій статті 8, частині першій статті 19, частинам другій і третій статті 22 та частині першій статті 58 Основного Закону України.

У результаті розгляду було вирішено підтримати конституційне подання щодо конституційності частини восьмої статті 36 Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», в редакції Закону України від 28 грудня 2014 року № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» (з наступними змінами), частині першій статті 8, частині першій статті 19, частинам другій і третій статті 22 та частині першій статті 58 Основного Закону України, а також висловлено прохання визнати провадження за цим поданням невідкладним і розглянути його в межах місячного строку.

Попередня стаття Наступна стаття