Верховна Рада підтрималала зміни до оподаткування доходів іноземних інвесторів

ВР схвалила законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів нерезидентів-інвесторів в цінні папери».

У Законі пропонується не оподатковувати будь-які доходи, отримані нерезидентами «за державними цінними паперами, що виплачуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику», а також «у вигляді процентів, сплачених нерезидентам за отримані державою або до бюджету Автономної Республіки Крим чи міського бюджету позики (кредити або зовнішні запозичення), які відображаються в Державному бюджеті України або місцевих бюджетах чи кошторисі Національного банку України, або за кредити (позики), які отримані суб'єктами господарювання та виконання яких забезпечено державними або місцевими гарантіями».

Автори документу зазначають, що метою його прийняття є необхідність позбутися двоякого трактування звільнення від оподаткування доходів іноземних інвесторів, які були отримані від операцій з цінними паперами в Україні. 

«Це питання, яке має державну вагу. Це правильний і, по суті своїй, технічний законопроект, аби ми у вересні змогли зробити запозичення», - наголосив прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Він відзначив, що документ дозволить зекономити бюджетні кошти при обслуговуванні державного боргу.

Ухвалення цього закону зробить доступнішим обіг державних та муніципальних цінних паперів і одночасно мінімізує зловживання в цій сфері. Також дозволить збільшити інвестиційну  привабливість відповідних цінних паперів серед іноземних інвесторів.

Попередня стаття Наступна стаття