Вдосконалення механізму бюджетних дотацій для сільгоспвиробників

13 Вересня 2017 (0) #бюджетні дотації
Аа Аа

У Верховній Раді України зареєстровано депутатський законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо вдосконалення механізму бюджетних дотацій для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції)» за номером 7091 від 08.09.2017.

Поштовхом для написання цього законопроекту стало те, що при прописуванні механізму реалізації бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції було допущено кілька прорахунків. Як наслідок, таку дотацію систематично отримують с/г виробники, які насправді її не потребують.

Зафіксований раніше у законодавстві принцип розподілу бюджетної дотації не відповідає економічним реаліям, а також принципам державної підтримки сільськогосподарських виробників та є першочерговим перегляд механізму спрямування бюджетних коштів до тих виробників, які насправді потребують такої підтримки.

Таким чином, законопроект має на меті встановлення справедливості розподілення коштів у сфері державної підтримки сільського господарства та створення дійсно сприятливих умов для розвитку малих товаровиробників.

Документ пропонує:

– обмежити суму дотацій – не більше 50 млн грн на рік – на одного товаровиробника з врахуванням пов’язаних з ним осіб;

– виплачувати дотації пропорційно до вартості реалізованої сільськогосподарської продукції, на яку поширюються дотації;

– включити до Податкового кодексу України положення, що регламентують підстави виключення з Реєстру отримувачів бюджетної дотації.

З текстом законопроекту ви можете ознайомитися за посиланням. 

Попередня стаття Наступна стаття