Уряд ухвалив рішення про репрофайлінг

04 Жовтня 2017 (0) #Мінфін #репрофайлінг
Аа Аа

На сайті Уряду оприлюднено новину про підтримання постанови Мінфіну «Про здійснення у 2017 році правочину з державним боргом» - репрофайлінгу. 

Суть цієї постанови полягає у тому, що Мінфіну надається право, за згодою Національного банку України, здійснити обмін ОВДП, загальним обсягом у 219,6 млрд. гривень, які знаходяться у власності Національного Банку України, на нові ОВДП, які випускаються на умовах затверджених постановою «Про здійснення у 2017 році правочину з державним боргом».

В результаті репрофайлінгу ОВДП, які перебувають у власності Нацбанку, повинні бути конвертовані у нові довгострокові та короткострокові інфляційні гривневі облігації різної терміновості з прив'язкою прибутковості до рівня інфляції. Погашення нових державних боргових зобов'язань перед Національним банком буде відбуватися рівномірно протягом тривалого періоду (з 2025 по 2047 рр).

Як наслідок має зменшитись навантаження на державний бюджет за рахунок зміни термінів погашення і обслуговування ОВДП, які знаходяться у власності Національного банку України.

Попередня стаття Наступна стаття