У яких випадках відсотки по кредиту включаються в базу оподаткування ПДВ?

Аа Аа

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації  від 30.10.2017 № 2443/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала роз’яснення щодо оподаткування ПДВ складової вартості робіт з ремонту військової техніки, що відповідає сумі грошових коштів, сплачених платником податку у вигляді відсотків за користування кредитами (позиками), які залучаються таким платником під державні гарантії для виконання державного замовлення.

Фіскали повідомляють, що відповідно до підпункту 4.1 пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 № 779 "Деякі питання виконання програм, пов'язаних з підвищенням обороноздатності і безпеки держави" витрати зі сплати відсотків за користування кредитами (позиками), які залучаються суб'єктами господарювання під державні гарантії для виконання програм, пов'язаних з підвищенням обороноздатності і безпеки держави, включаються суб'єктами господарювання до ціни товарів, робіт і послуг за господарськими договорами.

А відповідно до пункту 181.1 статті 181 Податкового кодексу України база оподаткування визначається, виходячи з їх договірної вартості.

Тому при постачанні суб’єктом господарювання зазначених послуг на виконання державного замовлення база оподаткування буде визначатись, виходячи з договірної вартості цих послуг. При цьому однією зі складових такої договірної вартості будуть відсотки, сплачені особою за користування кредитами (позиками), які залучаються таким платником під державні гарантії для виконання державного замовлення.

 

Попередня стаття Наступна стаття