ТЦУ: незабаром зміниться форма акта (довідки) про результати перевірки

06 Вересня 2017 (0) #Мінфін #ТЦУ
Аа Аа

Нещодавно Мінфін затвердив наказом від 13.07.2017 № 629 (далі – наказ № 629) нову форму акта (довідки) про результати перевірки з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки» та Вимоги до складання цього документа.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування. Про дату публікації поки що не повідомляється. Нагадаємо, що наразі чинними залишаються форма та Вимоги до акта (довідки), затверджені наказом Мінфіну від 21.10.2015 № 912.

Загальні вимоги до складання документа, перелік додатків до нього та порядок підписання залишаються практично тотожними (змінилися формально лише окремі формулювання).

Попри це опис у документі результатів перевірки зазнав деяких змістовних змін.

Так, як і раніше, в документі наводяться відомості щодо включення (або невключення) інформації про контрольовані операції, що перевіряються, до звіту про контрольовані операції. Однак, якщо відповідно до чинних Вимог необхідно зазначити обставини виявлення невключених до звіту операцій, то у нових Вимогах про це не йдеться.

Чинні Вимоги передбачають, що для того, аби застосувати інший метод встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки», аніж обраний платником, податковий орган «має довести» необґрунтованість вибору платника податку. Нові Вимоги конкретизують, що таке доведення повинно бути відображене в самому акті. Вказується, що фіскалами «наводиться аргументація» того, що застосований платником податків метод (комбінація методів) не дає змоги найбільш обґрунтовано встановити відповідність умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки».

Крім того, нові Вимоги передбачають, що податковий орган також повинен аргументувати використання тих джерел інформації про зіставність умов операцій, які не були наведені платником податку.

Також у новій формі акта (довідки) тепер зазначатимуться: відомості про зіставні неконтрольовані операції та/або про зіставних юридичних осіб, інформація про те, яка зі сторін операції обрана стороною, що досліджується, показники рентабельності (у разі застосування методів, що передбачають їх дослідження), діапазон цін (рентабельності) та медіана діапазону цін (рентабельності), якщо ціна (рентабельність) у контрольованій операції знаходиться поза межами діапазону, в разі коли його побудова вимагалася для проведення дослідження.

Нові Вимоги також конкретизують, що в акті повинен не лише констатуватися факт відхилення умов контрольованої операції від умов, що відповідають принципу «витягнутої руки», а й наводитися опис таких фактів.

Попередня стаття Наступна стаття