ЄС вимагає у Бельгії і Франції скасувати податкові пільги з корпоративного податку для портів.

28 Липня 2017 (0)
Аа Аа

Бельгія і Франція мають скасувати пільги зі сплати корпоративного податку, які надаються портам з метою узгодження національних податкових режимів з правилами щодо надання державної підтримки, зазначила Європейська комісія.

У своїй заяві, опублікованій 27 червня, Єврокомісія заявила, що податкові пільги надають бельгійським та французьким портам «вибіркові переваги», що суперечать правилам надання державної підтримки, які існують для того, щоб убезпечити використання державних ресурсів для вигоди певних платників податків, галузей економіки або регіонів що спотворюють конкуренцію на єдиному ринку.

На думку ЄК, податкові пільги для портів не направлені на задоволення публічного інтересу, наприклад сприянню мобільності мультимодального транспорту. Податкові пільги також можуть використовуватися операторами морських портів для фінансування діяльності чи субсидування цін, встановлених для клієнтів. Це врешті завдає шкоду конкурентам та спотворює чесну конкуренцію.

У опублікованих двох рішеннях Комісії зазначено, що оскільки портові оператори отримують прибутки від економічної діяльності, то такі прибутки мають оподатковуватися за нормальними національними правилами оподаткування для уникнення спотворення конкуренції.

У Бельгії ціла низка морських та річкових портів (зокрема, Антверпен, Брюгге, Брюссель, Шарлеруа, Гент, Льєж, Намур, Остенде та низка портів у каналах регіонів Фландрія та Хайнаут) користуються податковими пільгами зі сплати корпоративного податку. Ці порти підпадають під дію іншого режиму оподаткування, з різною базою оподаткування та низькими ставками корпоративного податку.

В той же час більшість портів Франції (зокрема, Бордо, Дюнкерк, Ла Рошель, Гавр, Марсель, Нант, Руан, Гваделупа, Гаяна, Мартиніка та Реюньйон) повністю звільнені від сплати корпоративного податку.

Єврокомісар з питань економічної конкуренції Маргрет Вестагер заявила: «Порти є ключовою інфраструктурою для економічного зростання та розвитку регіону. Нещодавно Комісія запровадила нові правила, що дозволяють зберегти час та нерви країн-Членів під час інвестування у порти та аеропорти, одночасно зберігаючи конкуренцію. В той же час рішення Комісії щодо Бельгії та Франції – як і до цього щодо Нідерландів – проясняють, що невиправдані пільги зі сплати корпоративного податку спотворюють рівні умови та чесну конкуренцію. Вони мають бути усунені.»

Таким чином, до кінця 2017 року Бельгія та Франція мають зробити важливі кроки з метою усунення податкових пільг і запровадити правила оподаткування морських портів нарівні з іншими компаніями з 2018.

За матеріалами порталу Tax-News.com

Попередня стаття Наступна стаття

Останні новини:

У Києві обговорили перспективи законодавчого врегулювання питань поштового імпорту: проблематика та шляхи вирішення

24 Жовтня 2017

Технічні моменти подання пояснень та копій документів у випадку блокування реєстрації ПН/РК

24 Жовтня 2017

Мінфін став автором нових змін до системи блокування ПН/РК

24 Жовтня 2017

Судова реформа, боротьба зі скрутками, процедурний аспект адміністрування податків та інші актуальні питання на Форумі з непрямого оподаткування

24 Жовтня 2017

Огляд податкового законодавства за 16 - 22 жовтня 2017 року

23 Жовтня 2017

Чи може неплатник ПДВ бути управителем майна: пояснює ДФС

23 Жовтня 2017

Особливості відображення у податковій звітності витрат і доходів підприємця на загальній системі оподаткування

23 Жовтня 2017

Як одночасно застосовуються пільговий режим оподаткування та касовий метод обліку з ПДВ?

23 Жовтня 2017