Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо приведення у відповідність до Закону України «Про Національну поліцію»

У Верховній Раді зареєстровано новий законопроект № 3160 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо приведення у відповідність до Закону України «Про Національну поліцію». Даним законопроектом пропонується узгодити розбіжності в податковому законодавстві та чинному Законі «Про Національну поліцію».

Аналіз додатків до законопроекту дозволяє зробити висновок, що суттєвих змін ним не передбачено. Фактично, у тексті ПКУ будуть замінені терміни «органи внутрішніх справ» на «органи Національної поліції» та суміжні формулювання. У Пояснювальній записці зазначено, що додаткових витрат з бюджету запропоновані зміни не потребують.

До того ж, цікаво, згідно Порівняльної таблиці, що додається до Законопроекту, запропоновані Законопроектом зміни ніяким чином не стосуються «наболілої» податкової міліції, яку пропонувалось ліквідувати відповідним Законопроектом ще у квітні (законопроект №2681-1). Тобто, поряд із Національною поліцією залишаються органи податкової міліції, відповідно, узгодження відбувається не в повній мірі, що не видається цілком логічним та зрозумілим. Як між собою повинні взаємодіяти "стара" міліція та "нова" поліція - невідомо. Чи мають сенс зміни міліції на поліцію, коли найбільш проблемний орган продовжує діяти? Держслужба фінансових розслідувань, на яку пропонувалось замінити існуючу податкову міліцію, мала би бути демілітаризованим, аналітичним органом. Видається, що податкова міліція, як вона є, буде створювати значний контраст поряд із оновленою поліцією.

Також виникає питання, як мають діяти норми ПКУ в регіонах, де ще не діє Національна поліція, адже Законопроект не містить ремарок щодо таких випадків. 
Таким чином, мотивація Законопроекту № 3160 не є достатньо чіткою і містить велику кількість неточностей, що в подальшому можуть призвести до ще більшої розбіжності у законодавстві.

Попередня стаття Наступна стаття

Останні новини:

Огляд податкового законодавства за 16 - 22 жовтня 2017 року

23 Жовтня 2017

Чи може неплатник ПДВ бути управителем майна: пояснює ДФС

23 Жовтня 2017

Особливості відображення у податковій звітності витрат і доходів підприємця на загальній системі оподаткування

23 Жовтня 2017

Як одночасно застосовуються пільговий режим оподаткування та касовий метод обліку з ПДВ?

23 Жовтня 2017

Реєстрація платником акцизного податку у разі здійснення операції із заправки вантажних автомобілів

23 Жовтня 2017

Як відобразити в декларації з ПДВ коригування податкового кредиту при зміні митної вартості товарів?

23 Жовтня 2017

Як сплачується ПДВ у разі отримання від нерезидента послуг зі збільшення об’єму пам’яті електронної скриньки?

23 Жовтня 2017

ДФС наголошує, що перелік оподатковуваних об’єктів нерухомості в Податковому кодексі є невичерпним

20 Жовтня 2017