Податок з пенсій: що говорить ДФС?

03 Березня 2016 (0)
Аа Аа

Суми пенсій стали оподатковуватись податком на доходи фізичних осіб досить недавно. У зв'язку з чим, у платників постійно виникають питання щодо особливостей оподаткування такого виду доходів.

Своє роз'яснення надала Державна фіскальна служба України у Листі від 22.02.2016 р. № 1872/У/99-99-17-03-03-14. Опублікований, однак, цей лист був лише 1 березня 2016 року.

Отже, на що необхідно звернути увагу платникам податків на доходи фізичних осіб у частині оподаткування пенсій:

  1. До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються суми пенсій (враховуючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону), отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 01 січня звітного податкового року. Враховуючи те, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25.12.2015 року № 928-VIII встановлено розмір мінімальної заробітної плати на рівні 1378 гривень, оподатковуватиметься сума пенсії, яка перевищує 4 134 гривні (1378 грн. х 3). Однак, такі положення не застосовуються до пенсій, призначених учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
  2. Оподатковуватись пенсії в 2016 році будуть за ставкою 15 %. Про що прямо зазначається в положеннях пункту 167.4 статті 167 ПК України.
  3. Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку на рівні 15 %.
  4. Окрім того, ДФС зазначає, що нормами ПК України не передбачено звільнення від оподаткування пенсій, призначених учасникам бойових дій на території інших держав. Отже, такі пенсії мають включатись до доходів, що підлягають оподаткуванням податком на доходи фізичних осіб.

Зазначимо, що така позиція ДФС є обґрунтованою, адже фактично повторює у вищезазначеному листі положення Податкового кодексу України.

Повний текст листа дивіться за посиланням http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/66877.html

Попередня стаття Наступна стаття