Податкова служба США зловжила повноваженнями щодо скасування угоди про попереднє ціноутворення

02 Серпня 2017 (0)
Аа Аа

Податковий суд США (US Tax Court) постановив, що Податкова служба США (IRS) здійснила зловживання своїми дискреційними повноваженнями, коли скасувала дві угоди про попереднє ціноутворення[1] (APAs), які вона уклала з багатонаціональним платником податків.

У справі Eaton Corp. v. Commissioner, T.C. Memo 2017-147 (July 26, 2017) Податкова служба США скасувала дві APAs, які стосувались транзакцій Eaton в межах компанії, тому що Eaton не дотримувалась вимог Процедур отримання доходу (Revenue Procedures).

Податкова служба зазначила, що скасування угод правомірне, тому що Eaton не дотримувалась вимог цих APAs та вимог добросовісності, а також не виконала вимог цих угод щодо щорічної звітності.

Податковий суд США у своєму рішенні від 26 липня 2017 року не погодився з діями Податкової служби США, назвавши їх довільними та необґрунтованими. Суд зазначив, що хоча платник і зробив деякі помилки стосовно APAs, вони були нематеріальними в значенні розпорядчих рішень про доходи. Суд також сказав, що Податкова служба США має можливість не оновлювати APAs або укласти другу APA, у випадку, якщо вона не погоджується з методами трансфертного ціноутворення, що визначені в цих APAs.

За матеріалами MNE Tax

 

[1] Угода про попереднє ціноутворення – це попередня угода між платником податку та податковим органом про відповідну методику трансфертного ціноутворення для ряду транзакцій протягом фіксованого проміжку часу. 

Попередня стаття Наступна стаття