Пенсійна реформа пришвидшеними темпами

Перший тиждень сьомої сесії роботи Верховної Ради розпочався з обговорення найбільш важливих питань, робота над якими була перервана депутатськими канікулами. Особливу увагу було приділено якомога швидшому запровадженню пенсійної реформи.

Цього тижня Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення надав рекомендації для прийняття у другому читанні законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (№ 6614).

На засіданні піднімалося питання стосовно зарахування до страхового стажу періодів для деяких категорій громадян, а саме: для приватних підприємців — окремих періодів провадження підприємницької діяльності, для військовослужбовців — періоду строкової служби, для матерів — періодів здійснення догляду за дітьми.

 Також Комітетом була схвалена пропозиція переходу до  накопичувальної системи пенсійного страхування, яка має запрацювати вже з 01 січня 2019 року.

На засіданні Комітету з питань податкової та митної політики основними законопроектами теж були акти, які пов’язані з пенсійною реформою:

1) проект Закону про внесення змін до статті 588 Митного кодексу України з питань пенсійного забезпечення (р. № 6615, КМУ);

2) проект Закону про внесення змін до статті 588 Митного кодексу України щодо запровадження єдиних принципів нарахування пенсій та скасування привілеїв у пенсійному забезпеченні (р. № 6615-1, н. д. Шухевич Ю.-Б.Р. та ін.);

3) проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України з питань пенсійного забезпечення (р. № 6616, КМУ);

4) проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо встановлення справедливого порядку оподаткування пенсій, запровадження єдиних принципів нарахування пенсій та скасування привілеїв у пенсійному забезпеченні (р. № 6616-1, н. д. Шухевич Ю.-Б.Р. та ін.);

5) проект Закону про внесення зміни до розділу ІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України та Закону України "Про розвиток літакобудівної промисловості" щодо підтримки літакобудівної галузі" (р. № 6538, н. д. В. Корчик);

6) проект Закону про внесення змін до статті 133 Податкового кодексу України (щодо забезпечення внесення пенсійних фондів до Реєстру неприбуткових установ та організацій) (р. № 6534, н. д. А. Євлахов та ін.);

7) проект Закону про внесення змін до підпункту 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України щодо врегулювання питання включення пенсійних фондів до Реєстру неприбуткових установ та організацій (р. № 6534-1, КМУ);

8) проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходу (прибутку) недержавних пенсійних фондів (р. № 6534-д).

Ці законопроекти мають на меті врегулювати внесення відповідних змін до Податкового та Митного законодавства для легшого економічного забезпечення пенсійної реформи та відповідний податковий фон.

Також 08 вересня на годині запитань до Уряду Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення обробив понад 2 тисячі поправок до законопроекту № 6614 про пенсійну реформу.

Ним було зазначено, що законопроект зараз доопрацьовується за пропозиціями 81 народного депутата.

За його словами, першочерговою метою Уряду є введення трирівневої пенсійної системи, основою для якої є солідарна пенсійна система.

Також Міністр у Верховній Раді зазначив, що після прийняття закону про пенсійну реформу уряд пропонує підвищити мінімальну заробітну плату до 3764 гривень. 

Попередня стаття Наступна стаття