Орендар компенсує орендодавцю - платнику ПДВ комунальні послуги: чи складати податкову накладну?

09 Жовтня 2017 (0) #ПДВ #ДФС #Роз'яснення ДФС
Аа Аа

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 29.09.2017 № 2085/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала роз’яснення щодо складання орендодавцем податкової накладної на спожиті орендарем комунальні послуги за операцією з постачання послуг оренди нежитлового приміщення.

Відповідно до положень Господарського кодексу України основним предметом договору оренди є встановлення розміру орендної плати за користування майном. Але якщо орендар самостійно не укладає договори на споживання комунальних послуг та енергоносіїв з їх безпосередніми постачальниками, а здійснює відшкодування (компенсацію) орендодавцю витрат на їх оплату, то в договорі оренди визначається порядок розрахунку вартості спожитих орендарем комунальних послуг та їх оплати (відшкодування, компенсації).

У разі якщо орендодавцем є небюджетна установа, то кошти, що отримуються від орендаря як відшкодування (компенсація) будь-яких витрат, передбачених договором оренди, включаються орендодавцем до бази оподаткування ПДВ у встановленому Податковим кодексом України (далі – ПК України) порядку, оскільки є складовою частиною операцій з постачання послуг при наданні в оренду рухомого/нерухомого майна.

Таким чином, контролери дійшли висновку, що на дату виникнення в орендодавця податкових зобов’язань з ПДВ у загальному порядку за правилом «першої події» (пункт 187.1 статті 187 ПК України) він зобов’язаний буде скласти податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений ПК України термін (пункти 201.1, 201.4 статті 201 ПК України).

Попередня стаття Наступна стаття