Операційний день для реєстрації ПН поки не скорочуватимуть?

Аа Аа

Державна регуляторна служба відмовилась погоджувати пропозицію Державної фіскальної служби стосовно обмеження операційного дня для реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних проміжком часу з 8.00 до 19.00 щодня.

Пропозиція щодо скорочення операційного дня для реєстрації ПН та розрахунків коригування до ПН платників податку в Єдиному реєстрі ПН містилась в проекті постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних», опублікованого на сайті ДФС 09.09.2016 року.

Саме цей проект постанови КМУ не підтримала Державна регуляторна служба, яка прийняла рішення про відмову у його погодженні (з текстом відмови можна ознайомитись тут). В обґрунтування своєї позиції в ДРС зазначають кілька аспектів, однак практично всі вони зводяться до одного – ДФС не пояснила доцільності запропонованих нею змін. Зокрема, в ДРС вважають, що розробником проекту не було проаналізовано альтернативні способи вирішення ситуації, також відсутні числові дані, які б підтверджували відповідні пропозиції – кількість зареєстрованих ПН у відповідний період часу тощо.

Зауважимо, відповідно до положень статті 21 Закону «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11 вересня 2003 р. №1160-IV, після доопрацювання проекту акту відповідно до наданих ДРС зауважень, він може бути повторно поданий на затвердження.

Нагадаємо, постанова КМУ від 29.12.2010 №1246, в яку ДФС пропонувала внести зміни, визначає, що операційний день триває з 0 до 23.00 години.

Що ж стосується ДФС, то як ми вже раніше зазначали, фіскали, відписуючи на зауваження щодо обмеження операційного дня, стверджують, що більше 90 % податкових накладних та/або розрахунків коригування реєструються в ЄРПН  саме в проміжок часу з 8.00 до 19.00.

Попередня стаття Наступна стаття

Останні новини:

У Києві обговорили перспективи законодавчого врегулювання питань поштового імпорту: проблематика та шляхи вирішення

24 Жовтня 2017

Технічні моменти подання пояснень та копій документів у випадку блокування реєстрації ПН/РК

24 Жовтня 2017

Мінфін став автором нових змін до системи блокування ПН/РК

24 Жовтня 2017

Судова реформа, боротьба зі скрутками, процедурний аспект адміністрування податків та інші актуальні питання на Форумі з непрямого оподаткування

24 Жовтня 2017

Огляд податкового законодавства за 16 - 22 жовтня 2017 року

23 Жовтня 2017

Чи може неплатник ПДВ бути управителем майна: пояснює ДФС

23 Жовтня 2017

Особливості відображення у податковій звітності витрат і доходів підприємця на загальній системі оподаткування

23 Жовтня 2017

Як одночасно застосовуються пільговий режим оподаткування та касовий метод обліку з ПДВ?

23 Жовтня 2017