Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Розширений пошук
Тарифна політика
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Огляд податкового законодавства за 26 грудня 2016 року – 1 січня 2017 року
}
03.01.2017 Огляд податкового законодавства за 26 грудня 2016 року – 1 січня 2017 року

Шановні читачі! Прийшов 2017 рік, і Україна зустріла його з оновленим Податковим кодексом. Зміни, що були прийняті Верховною Радою, в цілому є прогресивними, але враховуючи особливості національної законотворчої діяльності, під час прийняття змін до ПК України, на думку деяких народних депутатів, багато прогресивних змін, зокрема, стосовно передання баз даних від ДФС до Мінфіну, було провалено.

Команда Taxlink вже опубліковувала аналіз ключових змін до ПК України, але можливо у процесі підготовки до новорічних свят дехто не так уважно слідкував за розвитком подій і змістом запропонованих змін, тому пропонуємо Вашій увазі огляд змін щодо:

Окрім того, окремі зміни торкнуться і платників ЄСВ.

Упродовж робочого тижня, що передував новому року, деякі народні депутати та Кабінет Міністрів встигли подати до Верховної Ради України декілька законопроектів, що пропонують нам зміни до Податкового та Митного кодексів, а ДФС опублікувала цілу низку роз’яснень стосовно найбільш актуальних питань, які цікавили платників податків наприкінці 2016 року.

 

Законопроекти

Пропозиції змін щодо системи збирання та утилізації використаної тари

28 грудня 2016 року у Верховній Раді України було зареєстровано Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо системи збирання та утилізації використання тари) № 5615.

Цей законопроект безпосередньо пов’язаний із проектом Закону України «Про систему збирання та утилізації  використаної тари», яким передбачається законодавче закріплення впровадження та функціонування системи збору використаної тари для максимальної її переробки та утилізації, ощадливого використання матеріально-сировинних та  енергетичних   ресурсів,  захисту довкілля. Все це буде функціонувати в межах так званої депозитної системи, в якій повинні будуть приймати участь виробники та імпортери. Тара, на яку буде поширюватись дія депозитної системи, буде позначатись депозитними етикетками, які  будуть свідчити про те, що споживач має право повернути саме цю тару до точок збору  використаної тари та одразу ж отримати відшкодування за кожну одиницю тари.

Відповідно до законопроекту пропонується не включати вартість таких депозитних етикеток у разі повернення зворотної (заставної) тари до бази оподаткування ПДВ.

Детальніше із вищезазначеним законопроектом пропонуємо Вам ознайомитись за цим посиланням.

 

Пропозиції щодо адаптації транзитних процедур до правил ЄС

29 грудня 2016 року у Верховній Раді України було зареєстровано Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо приведення транзитних процедур у відповідність з Конвенцією про єдиний режим транзиту та Конвенцією про спрощення формальностей у торгівлі товарами № 5627.

Відповідно до пояснювальної записки до законопроекту, проект підготовлено відповідно до пункту 35 Плану заходів з імплементації розділу IV "Торгівля і питання, пов'язані з торгівлею" Угоди про асоціацію між Україною та ЄС на 2016 – 2019 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17.09.2014 р. № 847-р, а також на виконання Плану імплементації Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами та Конвенції про єдиний режим транзиту, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22.04.2015 р. № 391-р.

Законопроектом пропонується внести зміни до Митного кодексу, впровадивши в Україні митні декларації, що відповідають деклараціям ЄС, для процедури спільного транзиту при торгівлі товарами між Україною та країнами ЄС незалежно від виду та походження цих товарів. Також пропонується розпочати процес адаптації Єдиної автоматизованої інформаційної системи органів доходів і зборів України до Нової комп'ютеризованої транзитної системи, яка застосовується у ЄС.

Докладніше щодо запропонованих змін читайте тут.

 

Пропозиції щодо особливостей оподаткування підприємств, що надають комунальні послуги.

30 грудня 2016 року у Верховній Раді України було зареєстровано Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування підприємств, що надають комунальні послуги № 5630.

Законопроект пропонується внести зміни до ПК України у зв’язку із прийняттям Постанови КМУ № 744, якою внесено зміни до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою КМУ від 21 липня 2005 року № 630, в частині застосування розстрочки з оплати послуги з централізованого опалення для споживачів – населення, яке не отримує субсидії для відшкодування витрат на оплату цих послуг.

Проектом Закону пропонується встановити річний податковий період щодо сплати податку на прибуток, і до 1 липня 2017 року визначити дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту з ПДВ за касовим методом для платників податків, які виробляють, транспортують та/або постачають теплову енергію, надають послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води.

 

Роз’яснення Державної фіскальної служби України

Стосовно

Зміст листа

Назва

Оподаткування ПДФО та військовим збором

ДФС України нагадала, що, враховуючи підпункт 165.1.1 пункту 165.1. статті 165 ПК України, сума соціальної допомоги по вагітності та пологах не оподатковується ПДФО та військовим збором.

Докладніше читайте у нашому матеріалі.

Лист ДФС № 13613/Т/99-99-13-02-03-14 від 20 грудня 2016 року щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором суми допомоги по вагітності та пологах

Податкова роз’яснила, що сума відшкодованих працівнику у встановленому законодавством порядку витрат на відрядження, зокрема на проїзд у залізничному транспорті не є доходом і отже, не оподатковується ПДФО та ВЗ, але за умови наявності посадочного документа (перевізного документа та документа на послуги), роздрукованого на паперовому носії.

Пропонуємо Вам ознайомитися із аналізом цього роз’яснення за цим посиланням.

Лист ДФС № 27169/6/99-99-13-02-03-15 від 15 грудня 2016 року щодо оподаткування витрат на відрядження

Фіскали роз’яснили платникам податків, що у разі надання працедавцем безоплатного харчування працівникам, крім безоплатного лікувально-профілактичного харчування, молока або рівноцінних йому харчових продуктів, газованої солоної води, працедавець як податковий агент включає вартість цього харчування до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку як додаткове благо.

Лист ДФС № 27407/6/99-99-13-02-03-15 від 20 грудня 2016 року щодо оподаткування безоплатного харчування для працівників

Позиція податкової, викладена у роз’ясненні, полягає у тому, що дохід, отриманий платником податку – фізичною особою у вигляді плати за договором про надання права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис) включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника як іншій дохід та оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором на загальних підставах.

Лист ДФС № 27850/6/99-99-13-02-03-15 від 23 грудня 2016 року щодо оподаткування доходу, отриманого платником податку – фізичною особою у вигляді плати за договором в надання права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб

Оподаткування ПДВ

Контролюючий орган надав роз’яснення платникам ПДВ, що операції з експорту сільськогосподарським підприємством – суб’єктом спеціального режиму оподаткування власновироблених сільськогосподарських товарів оподатковуються ПДВ за ставкою 0 % та відображаються у декларації 0121 – 0123 за умови підтвердження такого вивезення товарів за межі митної території України (експорту) належним чином оформленою митною декларацією.

При цьому суми ПДВ, що були сплачені суб’єктом спеціального режиму оподаткування постачальникам під час придбання товарів/послуг, які брали участь у виробництві експортованої сільськогосподарської продукції та включені до складу податкового кредиту, за рішенням платника можуть бути перенесені із декларації 0121 до декларації 0110 шляхом відображення у рядку 14 декларації 0121 зі знаком "-" та в рядку 14 декларації 0110 зі знаком "+".

Лист ДФС № 27842/6/99-95-42-03-15 від 23 грудня 2016 року щодо відображення у податковій декларації з податку на додану вартість сум ПДВ, які були сплачені суб’єктом спеціального режиму оподаткування постачальникам під час придбання товарів/послуг, які брали участь у виробництві експортованої сільськогосподарської продукції

ДФС України роз’яснила, що у разі, якщо  орендар не укладає договори на споживання комунальних послуг та енергоносіїв з їх безпосередніми постачальниками, а здійснює відшкодування (компенсацію) орендодавцю витрат на їх оплату, то в договорі оренди має визначатися порядок розрахунку вартості спожитих орендарем комунальних послуг та енергоносіїв та їх оплати (відшкодування, компенсації).

Враховуючи пункт 188.1 статті 188 ПК України, якщо орендодавцем в такому випадку є небюджетна установа, то кошти, що орендодавець отримує від орендаря як відшкодування вартості комунальних послуг включаються до вартості операцій з постачання послуг з оренди нерухомого майна, якщо такі витрати передбачені договором оренди.

Якщо таке відшкодування відбувається відповідно до окремо укладених договорів, то ці кошти не включається до бази оподаткування послуг з оренди нерухомого майна.

Нагадуємо, що експертами TaxLink надавався аналіз щодо оподаткування ПДВ вартості комунальних послуг та електроенергії, які компенсуються орендарем орендодавцю, з яким детальніше ви можете ознайомитися у матеріалі «Як оподатковується ПДВ компенсація вартості спожитих орендарем електроенергії та комунальних послуг?»

Лист ДФС № 28191/6/99-95-42-03-15 від 27 грудня 2016 року щодо визначення бази оподаткування податком на додану вартість операцій з надання в оренду нерухомого майна

 

Аналогічно попередньому роз’ясненню, позиція ДФС полягає у тому, що у разі, якщо договором оренди передбачено відшкодування витрат, пов’язаних з послугами з надання майна в оренду, у тому числі й таких складових, як земельний податок, орендна плата за землю, податок на нерухоме майно чи транспортний податок, то такі кошти включаються до бази оподаткування ПДВ.

Лист ДФС № 28192/6/99-95-42-03-15 від 27 грудня 2016 року щодо оподаткування податком на додану вартість коштів, які надійшли у вигляді компенсації з оплати земельного податку

Державна фіскальна служба України роз’яснила, що при списанні кредиторської заборгованості, яка виникла при ввезенні товарів на митну територію України, розрахунки за які з продавцем – нерезидентом не проведені, не здійснюється зміна компенсації вартості цих товарів та повернення сум ПДВ, сплачених за імпортовані товари, тому для покупця не виникає підстава коригувати податковий кредит, що був сформований на підставі отриманої митної декларації.

Із новиною щодо відповідного роз’яснення ДФС Ви можете ознайомитися за цим посиланням.

Лист ДФС № 28194/6/99-95-42-03-15 від 27 грудня 2016 року щодо здійснення коригування податкового кредиту в податковій декларації з податку на додану вартість, який сформовано при імпорті товарів, розрахунки з постачальником – нерезидентом за які не проведено, при списанні кредиторської заборгованості

Оподаткування податком на прибуток

Контролюючий орган роз’яснив платникам податків, що кредитні спілки не можуть бути визнані неприбутковими організаціями у розумінні ПК України та не підлягають включенню до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Кредитні спілки як фінансові установи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, є платниками податку на прибуток та зобов’язані нараховувати та сплачувати податок на прибуток у порядку, встановленому розділом ІІІ "Податок на прибуток підприємств" ПК України.

Лист ДФСУ № 41193/7/99-99-12-02-17 від 28 грудня 2016 року щодо оподаткування податком на прибуток кредитних спілок та правових підстав для використання (застосування) норм п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) до кредитних спілок та внесення їх до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій

Професор Гарварду: податкова реформа Дональда Трампа буде провальною
Лоуренс Саммерс, екс-міністр фінансів США, професор Гарвардського університету, розповів про те, чому податкова реформа Дональда Трампа зашкодить глобальній економіці і врешті-решт вдарить по США.
Сервісні центри МВС хочуть звільнити від обов’язків податкових агентів
Депутат пропонує скасувати деякі зміни до Податкового кодексу України та звільнити сервісні центри Міністерства внутрішніх справ, в присутності посадових осіб яких здійснювалось відчуження транспортного засобу, від обов’язків податкових агентів.
На які зміни в адмініструванні податків до 2020 р. може очікувати малий бізнес?
Мінекономрозвитку опублікувало до обговорення проект стратегії розвитку малого і середнього підприємництва в Україні на період до 2020 р. Містить документ і податковий блок, який стосується спрощення податкового адміністрування.
Як здійснюється обмін податковою інформацією за запитом?
Ефективні механізми обміну податковою інформацією між податковими органами різних країн є запорукою успішної боротьби з податковим шахрайством.
Коментарі (0)
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Вхід/Реєстрація
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити