На яку дату виникає ПДВ при отриманні передоплати в іноземній валюті?

Контролюючий орган у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР» (категорія 101.06) розмістив роз’яснення щодо дати виникнення податкових зобов’язань з ПДВ за операціями з постачання послуг, якщо передоплата була здійснена в іноземній валюті.

Так, відповідно до пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України податкові зобов’язання з ПДВ у разі сплати авансу виникають на день зарахування таких коштів на банківський рахунок постачальника послуг.

Водночас при перерахуванні коштів нерезидентами з-за кордону за зовнішньоекономічними договорами такі кошти спочатку зараховуються на розподільчі рахунки, а вже потім, на наступний робочий день, банк без доручення клієнта здійснює обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті і перераховує їх на поточний рахунок резидента.

Тобто за висновком контролюючого органу датою надходження виручки в іноземній валюті є дата надходження коштів на поточний рахунок резидента, а тому саме на цю дату у постачальника послуг нерезиденту у разі отримання передоплати і виникають податкові зобов’язання з ПДВ. 

Попередня стаття Наступна стаття