На яку дату складати ПН при компенсації вартості спожитих комунальних послуг, сплаченої орендарем орендодавцю?

08 Серпня 2017 (0)
Аа Аа

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 28.07.2017 № 1424/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала роз’яснення щодо порядку визначення дати складання податкової накладної на суму компенсації вартості спожитих комунальних послуг, сплаченої орендарем орендодавцю, та порядку формування податкового кредиту за такою податковою накладною.

Платник податку у зверненні до контролюючого органу зазначив, що у лютому 2017 року орендодавцем було складено рахунок, яким засвідчено факт постачання послуг орендарю (перша подія), а у березні 2017 року орендарем було перераховано орендодавцю кошти в оплату поставлених послуг згідно з таким рахунком (друга подія).

Таким чином, фіскали звертають увагу, що орендодавець повинен був скласти податкову накладну на дату настання першої події, тобто на дату оформлення рахунка, який засвідчив факт постачання послуг (якщо такий орендодавець не застосовує касовий метод податкового обліку ПДВ[1]). Податкова накладна, складена на дату настання другої події (на дату оплати орендарем такого рахунка), є такою, що складена з порушенням пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, не відповідає первинним документам та не дає змоги ідентифікувати дату здійснення операції, тому орендар права на формування податкового кредиту за такою податковою накладною не має.

 


[1] Відповідно до підпункт 14.1.266 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України касовий метод для цілей оподаткування згідно з розділом V ПК України – метод податкового обліку, за яким дата виникнення податкових зобов'язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів (послуг), а дата виникнення права на податковий кредит визначається як дата списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або дата надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів (послуг);

Попередня стаття Наступна стаття

Останні новини:

У Києві обговорили перспективи законодавчого врегулювання питань поштового імпорту: проблематика та шляхи вирішення

24 Жовтня 2017

Технічні моменти подання пояснень та копій документів у випадку блокування реєстрації ПН/РК

24 Жовтня 2017

Мінфін став автором нових змін до системи блокування ПН/РК

24 Жовтня 2017

Судова реформа, боротьба зі скрутками, процедурний аспект адміністрування податків та інші актуальні питання на Форумі з непрямого оподаткування

24 Жовтня 2017

Огляд податкового законодавства за 16 - 22 жовтня 2017 року

23 Жовтня 2017

Чи може неплатник ПДВ бути управителем майна: пояснює ДФС

23 Жовтня 2017

Особливості відображення у податковій звітності витрат і доходів підприємця на загальній системі оподаткування

23 Жовтня 2017

Як одночасно застосовуються пільговий режим оподаткування та касовий метод обліку з ПДВ?

23 Жовтня 2017