Лібералізація валютного ринку у частині придбання та перерахування валюти за кордон

НБУ на офіційному сайті повідомив про подальші кроки у лібералізації  валютного ринку. Наступним кроком прибирання вимог, які втратили свою ефективність і актуальність. Цього разу дії стосуються  аналізу операцій юридичних та фізичних осіб – клієнтів банків з придбання та перерахування за кордон валюти. Регулятор відміняє вимогу до банків, що діяла з вересня 2014 року, надавати йому скан-копії документів, на підставі яких вони здійснювали аналіз фінансових операцій своїх клієнтів.

Зокрема, відтепер не потрібно подавати скан-копії таких документів:

•      виписок клієнтів та скан-копій документів, які є підставою для здійснення операцій, крім рішення емітента про виплату дивідендів іноземному інвестору (використовується для аналізу попиту);

•      висновків за кожним договором, анкет клієнтів та інших документів стосовно вжитих банком заходів під час здійснення аналізу і перевірки інформації про фінансові операції та їх учасників.

Це нововведення дозволить звільнити матеріальні та технічні ресурси банківських установ та сприятиме ефективному, ризик-орієнтованому підходу банків до здійснення аналізу фінансових операцій клієнтів. Нагадаємо, що НБУ уповноважив банківські установи самостійно виявляти ризикові фінансові операції клієнтів та надав банкам для цього відповідні інструменти, вони мають без втручання НБУ запобігати ризиковій діяльності та ефективно управляти ризиками.

Зміни вносяться постановою Правління НБУ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» № 98 від 03 жовтня 2017 року, яка набирає чинності сьогодні, 05 жовтня 2017 року.

 

Попередня стаття Наступна стаття