Коли операції з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень звільняються від ПДВ?

02 Жовтня 2017 (0) #ПДВ #ДФС #Роз'яснення ДФС
Аа Аа

ДФС України у своїй індивідуальній податковій консультації від 22.09.2017 № 2031/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала роз’яснення щодо порядку оподаткування ПДВ операцій із державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі – операції з державної реєстрації).

Зокрема, контролюючим органом було зроблено висновок, що операції з державної реєстрації звільняються від оподаткування ПДВ згідно з підпунктом 197.1.18 пункту 197.1 статті 197 Податкового кодексу України (далі – ПК України) при наявності у таких операцій одночасно таких ознак:

а) послуги надаються органами виконавчої влади і місцевого самоврядування, або іншими особами, що є уповноваженими вищезазначеними органами або законодавством виконувати такі операції з державної реєстрації;

б) послуги надаються на платній основі;

в) законодавством встановлений обов’язок щодо отримання юридичною або фізичною особами таких послуг;

г) вартість таких послуг у повному обсязі спрямовується до бюджету.

У разі якщо зазначені вище вимоги у своїй сукупності не виконуються, то операції з державної реєстрації підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних умовах за ставкою 20 відсотків.

Крім того, фіскальним органом було звернено увагу, що звільнені від оподаткування ПДВ враховуються до загального обсягу оподатковуваних операцій, який обчислюється для визначення того, чи підлягає особа обов’язковій реєстрації платником ПДВ відповідно до статті 181 ПК України. Крім того, до такого загального обсягу оподатковуваних операцій враховуються операції, які оподатковуються ПДВ за ставками 20, 7 та 0 відсотків.

Якщо ж особа згідно з вимогами статті 181 ПК України зобов’язана зареєструватися платником ПДВ, то відповідну реєстраційну заяву їй необхідно подати пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто зазначеного вище обсягу оподатковуваних операцій (більше 1 мільйона гривень протягом останніх 12 календарних місяців). Якщо ж вимога щодо зазначеного вище строку буде порушена, то в такої особи з 11 числа календарного місяця, у якому реєстраційна заява мала бути подана, виникатимуть податкові зобов'язання з ПДВ на рівні із зареєстрованими платниками, але без права на формування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.

Попередня стаття Наступна стаття