Якщо банк видає виписку з рахунку клієнта, чи сплачується з цієї операції ПДВ?

20 Жовтня 2017 (0) #ПДВ #ДФС #Роз'яснення ДФС
Аа Аа

ДФС України у своїй індивідуальній податковій консультації від 11.10.2017 № 2215/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала роз’яснення щодо оподаткування ПДВ послуг банку з видачі виписки рахунку клієнту або надання дубліката/копії банківського договору.

Так, фіскальним органом було зазначено, що вищезазначені операції є послугами з розрахунково-касового обслуговування відповідно до пункту 1.37 статті 1 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні».

Водночас послуги з розрахунково-касового обслуговування, які затверджені у переліку постанови Правління НБУ від 01.08.2017 № 73 (далі – Постанова № 73), не є об’єктом оподаткування ПДВ згідно з підпунктом 196.1.5 пункту 196.1 статті 196 Податкового кодексу України.

До таких послуг згідно з Постановою № 73, зокрема, належать такі операції з документарного оформлення чи підтвердження розрахунків клієнтів, як:

- надання виписок з рахунків клієнтів (на паперовому носії, в електронному вигляді, у вигляді текстових повідомлень, з використанням платіжних пристроїв, мобільного зв'язку тощо) та додатків;

- надання документів (копій документів), які є документальним підтвердженням переказу коштів, у тому числі за операціями з використанням електронних платіжних засобів;

- видача дублікатів/копій касових, розрахункових та інших документів, які зберігаються в архіві.

Таким чином, ДФС України припускає, що зазначені вище послуги банку з видачі виписки рахунку клієнту або надання дубліката/копії банківського договору не оподатковуються ПДВ.

 

Попередня стаття Наступна стаття