Якими документами можна підтвердити відсутність волі платника ПДВ на знищення ТМЦ?

10 Листопада 2017 (0) #ПДВ #пожежа #ТМЦ
Аа Аа

Податкові зобов’язання з ПДВ не нараховуються за пунктом 189.9 статті 189 Податкового кодексу України при ліквідації товарно-матеріальних цінностей (далі – ТЦМ) у разі відсутності у платника ПДВ фактичної згоди на таке списання, що може, зокрема, підтверджуватися:

1) актом, що засвідчує факт пожежі. Такий акт складається в порядку, затвердженому постановою КМУ від 26.12.2003 № 2003, та має бути підписаний не менш як трьома особами, зокрема й представником територіального органу ДСНС України, власником об’єкта та потерпілим;

2) сертифікатом ТПП України про затвердження форс-мажорних обставин;

3) витягом із реєстру про припинення права власності на основні засоби у разі їх повного знищення за статтею 349 Цивільного кодексу України;

4) заявою про викрадення ТЦМ, зареєстрованою у Єдиному реєстрі досудових розслідувань.

В іншому випадку нарахування податкових зобов’язань з ПДВ здійснюється за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент такої ліквідації.

Такий висновок був зазначений в індивідуальній податковій консультації ДФС України від 06.11.2017 № 2524/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 


Попередня стаття Наступна стаття