Як визначити базу оподаткування ПДВ при передачі у фінлізинг однорідних вживаних товарів, придбаних у неплатників ПДВ?

09 Серпня 2017 (0)
Аа Аа

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 28.07.2017 № 1413/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала роз’яснення щодо можливості застосування для визначення бази оподаткування правил, встановлених пунктом 189.3 статті 189 Податкового кодексу України, у разі придбання лізинговою компанією однорідних вживаних товарів у фізичних осіб, не зареєстрованих як платники ПДВ, з метою подальшої передачі таких товарів за договорами фінансового лізингу, які передбачають перехід права власності на передані у фінансовий лізинг товари до лізингоотримувача.

Контролери звертають увагу, що у разі придбання лізинговою компанією однорідних вживаних товарів у фізичних осіб, не зареєстрованих як платники ПДВ, з метою їх подальшої передачі за договорами фінансового лізингу, які передбачають обов’язковий перехід права власності на такі передані у фінансовий лізинг товари до лізингоотримувача, то лізингова компанія може використовувати для розрахунку бази оподаткування ПДВ положення абзацу другого пункту 189.3 статті 189 Податкового кодексу України.

Тобто лише одночасне дотримання усіх умов, за яких правила визначення бази оподаткування можуть застосовуватись, надає можливість скористатись цим правилом.

При цьому, здійснюючи розрахунок бази оподаткування за такими правилами, лізингова компанія повинна використовувати як ціну продажу вартість таких однорідних вживаних товарів за договорами фінансового лізингу, а як ціну їх придбання – їх вартість за договорами купівлі-продажу, які передбачають перехід права власності на такі товари.

 

Попередня стаття Наступна стаття